Postet nga: SHOTA

Pas raportimit të KALLXO.com, ‘Shota’ anuloi kontratën për vallen ‘Peshkatari’

Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve, “Shota” ka shkëputur kontratën e lidhur me koreografin Haki Mulliqi për shfaqjen “Peshkatari”.

Rikthimi i valles ‘Peshkatari‘ nga Ansambli ‘Shota’ - APK gjeti konflikt interesi

Vallja “Peshkatari” me koreografi të Haki Mulliqit është rikthyer në repertorin e Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve “Shota”, më se 21- vjet pas dhënies së ...

Ansambli 'Shota' mban sot koncertin e fundvitit, rikthen vallen e ‘Peshkatarit’

Ansambli i Kombëtar i Këngëve dhe Valleve “Shota”, do të shfaqë sot duke filluar nga ora 19:00, koncertin e fundvitit.

Ansambli ‘Shota’ promovon albumin e parë të këngëve popullore

Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve “Shota” ka promovuar sot albumin e parë me këngë popullore.

Mehmed Xhemajli zgjidhet drejtor i ri Ansamblit "Shota"

Koreografi Mehmed Xhemajli është zgjedhur drejtori i Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve “Shota”.

Një delegacion i Akademisë Mbretërore britanike vizitoi Ansamblin ‘Shota'

Një delegacion i Akademisë Mbretërore të Mbrojtjes i Mbretërisë së Bashkuar ka vizituar të mërkurën Ansamblin Kombëtar të Këngëve dhe Valleve “Shota” në ...

"Fluturojmë me shpirtin tënd", Tirana e Prishtina bëhen bashkë për një koncert dedikuar Nexhmije Pagarushës

Më 12 maj, Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve “Shota” dhe Ansambli Shtetëror i Këngëve dhe Valleve nga Tirana, do të mbajnë në Prishtinë një ...

Ish-udhëheqësi artistik i Ansamblit ‘Shota’ thotë se pas skadimit të kontratës vetëm ka ndihmuar vullnetarisht në përgatitje të koncetrit

Edhe pse i skadoi kontrata e punës gati një muaj më parë, ish-Udhëheqësit Artistik (UA) i Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve, “Shota, Ylber ...