Postet nga: Shoqata e Naftëtarëve

Paralajmërohet rënie e çmimeve të derivateve të naftës

Kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani ka paralajmëruar se çmimet e derivateve të naftës do të stabilizohen muajin e ardhshëm.

Vazhdon rritja e çmimit të karburanteve në Kosovë, sot më shtrenjtë se dje

Rritja e çmimi të naftës ka shënuar rekord në ditët e fundit në vend.

Vazhdon rritja e çmimit të naftës, për një ditë u rrit për 3 cent

Çmimi i naftës po vazhdon të lëvizë nga dita në ditë në pompat e derivateve nëpër Kosovë.

Shoqata e Naftëtarëve: Latif Kryeziu ishte biznesmen human e shembullor

Shoqata e Naftëtarëve të Kosovës ka shprehur ngushëllime për vdekjen e biznesmenit kosovar Latif Kryeziu.

Shoqata e Naftëtarëve kërkon nga Qeveria që të shtyhen pagesat e bizneseve për bankat për tre muaj

Kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve, Fadil Berjani, i është drejtuar me një shkresë kryeministrit të vendit, Albin Kurtit, zëvendëskryeministrit Avdullah Hoti dhe ministrit të Financave, ...

Nisin hetimet për arsyet e shtrejtimit të naftës në Kosovë

Komisioni i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës ka marrë vendim për fillim të hetimeve për shkak të dyshimeve të bazuara për ç’ rregullim të konkurrencës në tregun ...

Haradinaj diskuton me 'naftëtarët' për çmimet e naftës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në zyren e tij përfaqësuesit e Shoqatës së Naftëtarëve, me të cilët ka biseduar në lidhje ...

Dyshime për fiksim të çmimit të naftës në Kosovë

Çmimet e naftës në bursën ndërkombëtare kanë rënë për 40 për qind nga fillimi i muajit tetor, por kjo nuk është reflektuar në tregun ...