Postet nga: Shoqata e Gastronomëve të Kosovës

Komuna e Prishtinës ndan 180 mijë euro për blerje të senzorëve akustik që do masin zhurmën në lokale

Komuna e Prishtinës ka shpallur tender me vlerë 180 mijë euro për furnizim me senzorë akustik për matjen e zhurmës në qytet.

Masat e reja, propozohet heqja e orës policore dhe hapja e klubeve të natës

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka njoftuar se janë dhënë propozime për lirimin e masave në gastronomi dhe heqja e orës policore pas konsultimeve me ...

Përfaqësuesi i gastronomëve kritikon politikën e ATK-së për mënyrën e faturimit apo lëshimit të kuponëve fiskalë

Ragip Millaku nga Shoqata e Gastronomëve tha në emisionin “Kallxo Përnime” se kanë probleme me Administratën Tatimore të Kosovës (ATK) për mënyrën e ...

Gastronomët me gjuhë kërcënuese ndaj Qeverisë: Bëhuni gati ta korrni atë që mbollët

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi, edhe një herë tjetër e ka shprehur zhgënjimin e gastronomëve në lidhje me masat e ...

Shoqata e Gastronomëve: Qeveria në mënyrë dinake ndryshoi vendimet e fundit

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës përmes një postimi në facebook i ka quajtur veprimet e fundit të organeve përgjegjëse për zbatimin e ligjit në ...

Gastronomët dalin me 8 kërkesa për ministrin Hekuran Murati

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës kanë dalë me 8 kërkesa për ministrin e Financave, Hekuran Murati, pasi është paralajmëruar ashpërsimi i masave anti-COVID-19, që e ...

Masat e paralajmëruara kundër COVID-19, flasin nga Shoqata e Gastronomëve

Masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Kosovë pritet të prekin direkt sektorin e gastronomisë.

Shoqata e Gastronomëve paralajmëron masa të reja anti COVID-19

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës kanë njoftuar për masa të reja, të cilat do të hyjnë në fuqi nga java tjetër.