Postet nga: shmangie nga tatimi

“Fatura fiktive me vlerë 18 milionë euro", detaje nga dosja e Prokurorisë për rastin e zyrtarëve të arrestuar të ATK-së

Gjykata e Prishtinës ka refuzuar sot kërkesën e Prokurorisë për caktimin e paraburgimit për 12 zyrtarët e ATK-së, të cilët dyshohen për mashtrim ...

Prokuroria kërkon paraburgimin e 12 zyrtarëve të ATK-së

Masar Zejnullahu, Nesim Bajrami, Safet Temaj, Avdi Jakupi, Muhamet Rafuna, Murtez Zeqiri, Milaim Berisha, Gazmend Gjocaj, Adil Paqarizi, Vllaznim Krasniqi, Agim Rama e Xhemajl Hertica janë zyrtarët e ATKS-që ...

Dyshimet për përfshirjen e zyrtarëve tatimorë e biznesmenëve në mashtrime, detaje rreth aksionit të Krimeve Ekonomike - FOTO

Në disa lokacione të ndryshme në Podujevë, Prishtinë e Prizren, njësitet e Drejtorisë së Krimeve Ekonomike janë duke zhvilluar një aksion nën dyshimet për vepra penale të ...

Gjilan, konfiskohen cigare të ndryshme, dyshohet për tregti të paligjshme dhe shmangie nga tatimi

Policia e Kosovës njofton se Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike së bashku me Doganën dhe Administratën Tatimore të Kosovës kanë kontrolluar dhe konfiskuar ...

Gjykata e Prizrenit miraton kërkesat për sigurimin e provave në rastin e doganierëve të akuzuar për rastin me 80 mijë kg kontrabandë me duhan

Gjykata e Prizrenit ka aprovuar kërkesën e mbrojtësve për sigurimin e kërkesave dhe urdhëresave në rastin ndaj nëntë doganierëve dhe të tjerë...

Rrëzohet kallëzimi penal ndaj kryetarit të FFK-së, Agim Ademi, dyshohej për keqpërdorim besimi dhe shmangie tatimore

Rasti ndaj Kryetarit të FFK-së, Agim Ademi i cili ishte arrestuar për keqpërdorim besimi dhe shmangie nga tatimi, nuk do të procedohet tutje.

Prizren, pronarja e barnatores nuk ofron dëshmi për origjinën e barnave, iniciohet rast ndaj saj

Ndaj një gruaje, pronare e një barnatore në Prizren, janë iniciuar rastet ‘kontrabandim me mallra’, ‘tregti e ndaluar’ dhe ‘shmangie nga tatimi’.

Intervistohen katër të dyshuar për keqpërdorim në pasurinë dhe interesat e FFK-së

Policia e Kosovës ka njoftuar se në vazhdën e hetimeve të zhvilluara në Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK), sot kanë intervistuar katër persona.