Postet nga: shmangia nga tatimi

Pamje: Kontrolli i ATK-së në biznesin e Mitrovicës për punëtorët e paregjistruar

 

Prokuroria e Mitrovicës mbyll dosjen e kontrabandës së naftës

Në një proces interesant, Prokuroria e Mitrovicës ka vendosuer ta mbyllë njërën prej dosjeve të mëdha të kontrabandës së naftës nga veriu për ...

Kusari: Prokurori Shpend Krasniqi po tenton të shkelë ligjin për sinjalizues

Flutura Kusari, juriste e specializuar në fushën e mediave, ka komentuar shkrimin e KALLXO.com, i cili tregon se si Prokuroria e Prishtinës ka nisur një hetim ndaj ...

Ndërpritet seanca ndaj Milaim Zekës, Ilir Krasniqi thotë se është i sëmurë

Ndonëse seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve Milaim Zeka, Ilir Krasniqi e Edmond Kërliu filloi gjysmë ore me vonesë, edhe pas kaq minutash pritje, mbajtja e seancës ...

Kandidati për kryeministër para gjykatës për mashtrim me viza

Në Gjykimin për viza ku të akuzuar janë kandidati për kryeministër i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka dhe Ilir Krasniqit e Edmond Kërliut seanca ...

Sëmuret gjykatësja, dështon seanca ndaj Milaim Zekës për mashtrimin me viza gjermane

Seanca kundër të akuzuarve Milaim Zeka, Ilir Krasniqi dhe Edmond Kërliu e cila ishte caktuar të mbahej për sot ka dështuar.

Milaim Zeka, Ilir Krasniqi e Edmond Kërliu dalin para gjykatës nën akuzat për mashtrim, pastrim parash e shmangie tatimi

Milaim Zeka së bashku me Ilir Krasniqin e Edmond Kërliun kanë dalë sot para gjykatës lidhur me pretendimet e prokurorisë se të njëjtit kanë kryer vepra penale ...

EKSKLUZIVE: Dosja e ATK-së që pretendon shmangien tatimore nga Milaim Zeka

Në një dosje ekskluzive të siguruar nga Gazeta Jeta në Kosovë, Administrata Tatimore pretendon se deputeti Milaim Zeka i ka ikur tatimit ndaj Republikës së Kosovës për ...