Postet nga: shkup

Protestuesit në Shkup thyejnë xhamat e MPJ-së

Protestuesit maqedonas kanë thyer xhamat e ndërtesës së Ministrisë së Punëve të Jashtme në Shkup, në ditën e katërt të protestave kundër propozimit francez.

Shiu i rrëmbyeshëm në Shkup shkul disa drunj

Shiu i rrëmbyeshëm që kaploi pasditen e sotme qytetin e Shkupit shkaktoi disa dëme, përcjell TV21.

Qeveria e Kosovës ndan mbi 20 mijë euro për Qendrën Rajonale për Migrim, Azil dhe Refugjatë

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka ndarë njëzet mijë e shtatëqind e njëzet e një euro për Qendrën Rajonale të Nismë...

Sofja pritet ta heqë veton ndaj Shkupit

Ish-kryeministri bullgar, Bojko Borisov, i ka dhënë mbështetje propozimit francez për zgjidhjen e kontestit me Maqedoninë e Veriut dhe zhbllokimin e procesit të integrimit evropian të kë...

Aksident tragjik në Shkup, 16-vjeçari goditi për vdekje me veturë një grua

Një grua 47-vjeçare është përplasur për vdekje nga një veturë e drejtuar nga një 16-vjeçar në Çair të Shkupit.

Geer: Unioni i ri politik nuk zëvendëson anëtarësimin në BE

Ambasadori i BE-së në Shkup, David Gere tha të enjten se vendi i Maqedonisë së Veriut është në Bashkimin Evropian pasi interesi strategjik i unionit është që vendet e Ballkanit ...

Shkup, punëtorët kërkojnë rritjen e pagave

Nën tingujt e këngës “Bella Ciao”, mijëra punonjës të dielën protestuan në Shkup për rritjen e pagave dhe kushte më të mira në ...

Vrasja e mbrëmshme në Çair: Dy persona me pushka automatike hynë në çajtore

Mbrëmë rreth orës 21:40 dy sulmues të armatosur me pushka automatike kanë hyrë në një çajtore në rrugën “Braka Rexhepagiq” në afërsi të Shkollës Fillore “Imri ...