Postet nga: shkumbin demaliaj

Haradinaj: Nuk e di kush e ka përkrahur kategorizimin e veteranëve

Në Gjykatën e Prishtinës sot është  mbajtur seanca gjyqësore në rastin e njohur si “Veteranët”.

Gjykimi për “Veteranët”: Avokati Koci kundërshton pyetjet e Prokurorisë Speciale për Haradinajn

Në gjykatën e Prishtinë ka vazhduar edhe sot seanca gjyqësore në rastin e njohur si “Veteranët”.

Ish-kryeministri nuk vjen të dëshmojë në rastin ‘Veteranët’

Ish-kryeministri i Kosovës, R.H. nuk është paraqitur të hënën në gjykatën e Prishtinës për të dëshmuar në rastin e njohur si “veteranë...

Gjykata nuk e do ministrin e ri të dëshmojë për këshilltarin e tij

Tri ditë më parë, kur Anton Quni i LDK-së mori pozitën e Ministrit të Mbrojtjes nga Rrustem Berisha i AAK-së, ky i fundit e mori ‘live’ ofertën që ...

AAK paralajmëron se do t`i drejtohet Kushtetueses për ndërrimin e kryeparlamentarit

Shkumbin Demalija, deputet i AAK-së po pretendon se me zgjedhjen e kryeparlamentares së re si dhe votimin e qeverisë Kurti nga ana e Glauk Konjufcës është shkelur Kushtetuta e ...

Reagimi i deputetit opozitar për zgjedhjen e kryeparlamentares Vjosa Osmani

Në seancën e jashtëzakonshme në të cilën Vjosa Osmani nga LDK-ja u zgjodh kryetare e Kuvendit, opozita

Kandidati për deputet nga AAK kundër monopolit në homologim të Pal Lekajt

Kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Shkumbin Demaliaj ka thënë se është kundër monopolit në homologim.

Me dy aktakuza, kandidat për deputet nga AAK-ja

Koalicioni parazgjedhor në mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partisë Socialdemokrate nuk ka prodhuar një listë “të pastër” të kandidatëve për deputetë.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!