Postet nga: SHKK

Vdes një i burgosur në Spitalin e Pejës

Një i burgosur, rreth të 50-tave ka vdekur në Spitalin e Pejës, të shtunën, më 23.03.2024, njofton Shërbimi Korrektues i Kosovës (ShKK) dhe Departamenti Shëndetësor ...

Personi që vdiq në aksidentin në Bresje ishte i burgosur, po shkonte në vendin e punës

Personi i cili mbetur i vdekur nga një aksident trafiku në fshatin Bresje të Fushë Kosovës mëngjesin e sotëm po mbahej në qendrën korrektuese të Smrekonicë...

Rastet kur të dënuarit për terrorizëm dhe ekstremizëm u liruan me kusht

Në emisionin ‘Kallxo Përnime’ është diskutuar rreth gjetjeve të raportit të Rrjetit Ballkanik të Gazetarisë Hulumtuese, BIRN, i cili ka gjurmuar 10 dosje të korrupsionit.

Vdes një i burgosur, Shërbimi Korrektues tha se po trajtohej në Klinikën e Neurologjisë

Shërbimi Korrektuesi i Kosovës së bashku me Departamentin Shëndetësor të Burgjeve kanë njoftuar se sot ka vdekur një i burgosur.

Tentohet të futet substancë narkotike në Burgun e Dubravës

Qendra Korrektuese Dubravë ka arritur të parandaloj futjen e një sasie të substancës narkotike brenda në burg.

Burim Buleshkaj dhe Destan Zogaj largohen nga puna në Shërbimin Korrektues, shkak rasti Dehari

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se ka larguar nga puna ish-ushtruesin e detyrës së drejtorit të Departamentit për Operativë, Siguri dhe Transport të të burgosurve, ...

Gjatë dërgimit në Gjykatë arratiset i burgosuri, tre zyrtarë pezullohen nga puna

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se sot gjatë përcjelljes për në Gjykatën në Malishevë, një i burgosur është arratisur nga automjeti me të cilin ...

I burgosuri në qendrën e paraburgimit në Gjilan gjendet pa shenja jete, nuk dihen shkaqet e vdekjes

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK), bëri të ditur se sot rreth orës 12:40 në Qendrën e Paraburgimit Gjilan, i burgosuri me inicialet B. E. është gjetur ...