Postet nga: shkarkimi

Shkarkohet ministri i brendshëm, Bejtush Gashi

Vetëm dy ditë pasi i ka mbushur pesë muaj në kabinetin qeveritar, ministri i Punëve të Brendshme Bejtush Gashi është shkarkuar nga kjo pozitë.

Merkel shkarkon shefin e shërbimeve sekrete

Pas shumë ditësh debate në mesin e koalicionit të saj, Angela Merkel vendosi sot të shkarkojë nga funksionet e tij shefin e shërbimeve sekrete gjermane, të akuzuar pë...

Rrëfehet ministri i shkarkuar: Jam zotuar se nuk bëj kompromis me të keqen

Bajram Hasani, ish-Ministër i Tregtisë dhe Industrisë ka folur për herë të parë publikisht pasi u shkarkua nga partia e tij të mërkurën.

Azemi: PDK e PSD janë bërë bashkë për pazare në dëm të qytetit e qytetarëve

Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Egzon Azemi, ka reaguar pas shkarkimit nga bordi i aksionarëve të NPB-së në mbledhjen e Kuvendit Komunal të Prishtinës.

Qeveria shkarkon anëtarët e bordit "Ibër Lepenc"

Qeveria e Kosovës i ka shkarkuar katër anëtar të bordit të Ndërmarrjes Ibër-Lepenci, me propozim të ministrit të Zhvillimit Ekonomik. Me vetëm tri abstenime ë...

Shkarkohet Zëvendësdrejtori i FBI-së

Prokurori i Përgjithshëm i SHBA-së, Jeff Sessions ka shkakuar zëvendësdrejtorin e FBI-së Andrew McCabe, i cili është kritikur nga presidenti Donald Trump se ka shfaqur “paragjykim” ...

VIDEO - Ramush Haradinaj e Quan Blerim Rexhën ‘Hajn Ordiner’

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shpërthyer në akuza ndaj ish kreut të Bordit të Agjencisë Kosovare të Akreditimit, Blerim Rexha.

Bekim Haxhiu i Përgjigjet ‘Vendimit’ të Sami Lushtakut

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Bekim Haxhiu, ka reaguar ndaj vendimit të kryetarit të Degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtakut, sipas të ...