Postet nga: shkarkimi

Ismet Salihu, Porosi Ministrit: Mos Emëro Njerëz të Politikës në UP!

Ish- kryetari i Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës, Ismet Salihu, i shkarkuar ditë më parë nga Ministri i Arsimit, komentoi këtë vendim për KALLXO.com.

Ministri Shkarkon Anëtarët e MASHT-it në Bordin e UP-së

Ministri i Arsimit Shyqiri Bytyqi tha për KALLXO.com se ka shkarkuar katër anëtarët e kësaj ministrie në Bordin e Universitetit të Prishtinës.

Vllahiu Tregon pse u Shkarkua Zëvendësministri

Pas shkarkimit të Fatir Berzatit, zëvendësministrit nga komuniteti goran, Arbër Vllahiu, shefi i kabinetit në Zyrën e Kryeministrit Haradinaj tregoi arsyen e këtij veprimi.

Kush do ta Zëvendësojë Nikolla Gruevskin?

Pas prononcimit të kreut të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski në Maqedoni se së shpejti do të heqë dorë nga posti i kryetarit, grupacione të ndryshme brenda kësaj partie kanë nisur ...

Shkarkohet Anëtarja e Bordit të RTK-së

Kuvendi i Kosovës me 56 vota për, 2 kundër dhe 16 abstenime ka miratuar rekomandimin e Komisionit për Media për shkarkimin e Mimoza Hasani-Pllanë nga pozita e anë...

Motra e Guardiolas Shkarkohet nga Madridi

Francesca Guardiola, motra e ish trajnerit të Barcelonës dhe trajnerit të Manchester City-t, Pep Guardiola, është në listën e ambasadorëve katalonas që është urdhëruar nga qeveria ...

Ministri i Arsimit Shkarkon Bordin e Agjencisë së Akreditimit – Dokument

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka marrë vendim për shkarkimin e Bordit të Agjencisë së Kosovës për Akreditim (Këshillit Shtetëror të  ...

Fati i Gjyqtares së Dënuar për Korrupsion në Dorë të Presidentit

Këshilli i Lartë i Drejtësisë, i cili drejtohet nga Presidenti i Republikës, i kërkoi institucionit të Presidentit të shkarkojë nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së ...