Postet nga: shkarkimi

Shkarkimi i Bolton rrit shpresat – dhe frikën – në Ballkan

Shkarkimi i papritur nga Donald Trump i “aleatit të Serbisë në Shtëpinë e Bardhë” si Këshilltar i Sigurisë Kombëtare ka shqetësuar Beogradin, por shumica e ekspertë...

Trump e shkarkon Këshilltarin për Siguri Kombëtare John Bolton

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se e ka shkarkuar Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton.

Shkëndija shkarkon trajnerin

Kampioni aktual i Maqedonisë së Veriut, klubi nga Tetova, Shkëndija, ka shkarkuar Qatip Osmanin nga detyra e trajnerit.

Rumani, shkarkohet shefi i Policisë pas vrasjes së një vajze të rrëmbyer

Shefi i Policisë rumune Ioan Buda është shkarkuar nga ministri i Brendshëm pas një varg gabimesh nga vartësit e tij, të cilët nuk arritën t’ia ...

Alma Lama për shtyrjen e raportimit të saj: Deputetët po kanë frikë nga e vërteta

Disa muaj pas shkarkimit të saj si ambasadore e Kosovës në Itali, Alma Lama kishte kërkuar që të raportojë në Komisionin  për Punë të Jashtme, por se ...

Pacolli kërkon shkarkimin e zëvendësministrit Maxhuni, që mbajti këmbët në xhamin e veturës zyrtare

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka njoftuar se ka kërkuar nga kryeministri Ramush Haradinaj që të shkarkojë zëvendë...

Presidenti e shkarkon këshilltarin politik, Branislav Nikoliq

Zyra e Presidentit të Republikës së Kosovës ka njoftuar se presidenti Hashim Thaçi e ka liruar nga detyra këshilltarin politik, Branislav Nikoliq.

Pas presionit ndërkombëtar, Haradinaj e liron nga detyra Sylejman Selimin

Kryeministri Ramush Haradianj ka njoftuar se e ka liruar nga detyra këshilltarin e tij politik, Sylejman Selimi.