Postet nga: shkarkimi

Zelenskiy shkarkon disa ambasadorë, përfshirë edhe atë në Gjermani

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy ka shkarkuar ambasadorët e Kievit në disa vende, përfshirë Gjermaninë, dhe disa të dërguar të tjerë, sipas dekreteve presidenciale të shpallura më 9 korrik.

PDK kërkon zbardhjen e rastit të ambasadorit Berishaj dhe largimin e tij nga detyra

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka kërkuar zbardhjen rastit ku pretendohet se është i përfshirë ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj ...

Çfarë thotë raporti i Inspektoratit të Punës për shkarkimin e Ngadhnjim Kastratin nga pozita e drejtorit të RTK-së? (Dokument)

Inspektorati i Punës ka dal me një raport zyrtar në lidhje me shkarkimin e Ngadhnjim Kastratit nga pozita e drejtorit gjeneral të Radiotelevizionit të Kosovës nga bordi në ...

Zharku: Këshilli Drejtues nuk kërkoi llogari për udhëtimet nëpër festivale

Ish -drejtori i Qendrës Kinematografike të Kosovës (QKK), Arben Zharku, tha gjatë emisionit “Kallxo Përnime” se të gjitha udhëtimet nëpër festivale si përfaqë...

Si u dyfishuan të ardhurat e Arben Zharku si drejtor i QKK-së?

Ish-drejtori i Qendrës Kinematografike të Kosovës (QKK), Arben Zharku, po del të jetë njëri prej drejtorëve më të paguar në krye të institucioneve të kulturës.

Arben Zharku flet për pasurinë e tij

Ish- drejtori i Qendrës Kinematografike të Kosovës, Arben Zharku, tha gjatë intervistës në emisionin “Kallxo Përnime” që gjatë 20 viteve ka arritur të udhëtojë në gjithë ...

Gjykata Kushtetuese nis shqyrtimin e shkarkimit të presidentit Meta

Në Shqipëri, Gjykata Kushtetuese nisi sot një seancë publike, si pjesë e procesit që ajo ka nisur për shqyrtimin e vendimit të Kuvendit për shkarkimin e Presidentit ...

Qendra Kinematografike pa drejtor, Arben Zharku konfirmon shkarkimin 

Arben Zharku ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, se Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ia ka shkëputur kontratën si drejtor i ...