Postet nga: shinzo abe

Japonia nderon Aben, teksa varrimi shtetëror nxit protesta

Ish-kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, u nderua përmes një varrimi shtetëror, që ka shkaktuar ndarje në shtet.

Dorëhiqet shefi i policisë japoneze, shkak vrasja e ish-kryeministrit Abe

Shefi i policisë japoneze, Itaru Nakamura, ka njoftuar se ka ofruar dorëheqje nga kjo pozitë, duke marrë përsipër përgjegjësitë rreth nivelit të sigurisë në lidhje ...

Japonezët në zi për ish-kryeministrin Shinzo Abe

Një autokolonë me trupin e ish-kryeministrit Shinzo Abe mbërriti në kryeqytetin japonez të shtunën, ndërsa policia në qytetin perëndimor të Naras, ku ai u vra, tha ...

Ish-kryeministri japonez vdiq nga plumbi që preku zemrën e tij

Ish-kryeministri japonez, Shinzo Abe, vdiq nga plumbi që preku zemrën e tij dhe nga gjakderdhja e tepërt.

Kush ishte Shinzo Abe, kryeministri më jetëgjatë i Japonisë?

Ish-kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, vdiq pasi u sulmua me armë zjarri në një ngjarje në qytetin Nara, raporton transmetuesi japonez, NHK.

Liderët kosovarë të pikëlluar nga vdekja ish-kryeministrit Abe

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti janë shprehur të pikëlluar me vdekjen e ish-kryeministrit japonez, Abe Shinzo, i cili u vra sot gjatë një fjalimi në ...

Vdes ish-kryeministri japonez pasi u qëllua me armë gjatë një fjalimi

Ish-kryeministri japonez Shinzo Abe ka vdekur, sipas transmetuesit kombëtar japonez, raporton BBC.

Liderët botërorë dënojnë sulmin ndaj Abes

Udhëheqësit botërorë u shprehën të tronditur nga plagosja e ish-kryeministrit të Japonisë, Shinzo Abe, gjatë një fjalimi në qytetin Nara.