Postet nga: shi

Moti në Kosovë në 5 ditët e ardhshme

E hëna dhe e marta e javës që po vjen është parashikuar të jenë me mot të vranët dhe me shi.

Moti për nesër

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës nesër do të mbajë mot i vranët por edhe me intervale me diell.

Edhe sot mot i ftohtë e me reshje shiu

Me shi e temperatura të ulëta parashihet të jetë moti gjatë ditës së sotme në Kosovë. Shi do të ketë në disa vende i shoqëruar me vranë...

Edhe sot mot me shi në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe sot por edhe gjatë ditëve në vijim.

IHMK: Nuk priten vërshime e përmbytje në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës thotë se nuk pritet që të ketë vërshime apo përmbytje lumore, duke demantuar lajmet e dhëna nga një media në Gjermani, se ...

(VIDEO) Përmbytje masive në Lubjanë, mbi 500 ndërtesa në ujë

Një stuhi e fuqishme që goditi Slloveninë mbrëmë, përmbyti më shumë se 500 ndërtesa vetëm në Lubjanë, shkruajnë mediat atje. Shërbimet në detyrë morën më ...

Moti i ngrohtë në vikend, ndryshime priten javën e ardhshme

Moti në vikend parashihet të jetë i ngrohtë dhe kryesisht me diell, tregojnë matjet e Institutit Hidrometerologjik të Kosovës.

Moti sot, kryesisht i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bënë të ditur se sot situata meteorologjike, do të kushtëzojë mot me riga shiu të intensitetit të dobët deri mesatar, ndërsa ...