Postet nga: Sheshi

Finalja e madhe – përveç sallës 'Minatori', në sheshin e Mitrovicës vendoset ekrani i madh për basketbolldashësit

E pesta lojë, mes Trepçës dhe Pejës, pritet të shpallë kampionin e ri të Kosovës në basketboll.

Gjobë deri 500 euro dhe konfiskim i patentë shoferit deri një vit për shoferët që hyjnë në rrugën ‘Xhorxh Bush’

Rruga ‘Xhorxh Bush’ në kryeqytet është hapur për qarkullim të autobusëve, taksive dhe makinave emergjente.

Nënkryetari i Prishtinës pyet qytetarët nëse janë për vazhdim të sheshit deri te Katedralja

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka pyetur qytetarët nëse janë për vazhdim të sheshit të Prishtinës deri te Katedralja "Nënë ...

Të shtëna me armë në sheshin e Mitrovicës

Në Mitrovicë më 28 maj, patrulla e Policisë së Kosovës ka dëgjuar të shtëna me armë zjarri në sheshin ‘Mehë Uka’ në Mitrovicë.

Kandidati i PDK-së tregon se kur ndërtohet sheshi nëse bëhet sërish kryetar i Dragashit 

Kandidati për kryetar të Komunës së Dragashit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Shaban Shabani ka thënë se beson që deri në qershor të ...

VIDEO: Dëmet e ‘lumit’ në kryeqytetin pa lumë

Shiu i së dielës ka shkaktuar dëme të mëdha materiale nëpër kryeqytet dhe jo vetëm.

“Sinjalizo”, nis performanca kundër korrupsionit

Nisma Rajonale Kundër Korrupsionit ka nisur performancën kundër korrupsionit “Sinjalizo” përmes së cilës po performohet shkatërrimi i parave në mënyrë simbolike, ashtu si ...

Komuna e Prishtinës hap tender për ndërtimin e sheshit nga Hotel Grandi deri te Katedralja

Komuna e Prishtinës ka publikuar njoftimin për kontratë për ndërtimin e sheshit nga 'Hotel Grand' deri tek Katedralja 'Nëna Terezë'.