Postet nga: shërimi

Studimi: shumica e meshkujve me kancer të prostatës mund t’i shmangin ose vonojnë trajtimet e ashpra

Shumica e meshkujve të cilët  diagnostikohen me kancer të prostatës mund t’i vonojnë ose shmangin trajtimet e ashpra duke mos i dëmtuar shanset e tyre pë...

Simptomat më të shpeshta të kancerit të mushkërive

Kanceri i mushkërive është një nga llojet më të zakonshme dhe serioze të kancerit.

Aspirina lufton kancerin? Studimet britanike: Ka të dhëna inkurajuese, po vazhdojnë kërkimet

Ekzistojnë disa prova që aspirina mund të ndihmojë në parandalimin e disa llojeve të tjera të kancerit dhe të zvogëlojë rrezikun e përhapjes së tij.

Të vërtetat dhe mitet rreth dhimbjes së shpinës

Dhimbjet e shpinës janë një simptomë apo gjendje e trupit që thuajse të gjithë njerëzit e kanë ndjerë një herë në jetë. Saktësisht mjekët thonë se 80% ...

IKSHPK shpjegon se sa i rëndësishëm është vaksinimi antiCOVID-19

Përmes përgjigjeve që i ka dhënë Instituti i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka treguar se cila është rëndësia e vaksinimit kundër COVID – 19.

Kruarja e lëkurës, zbuloni pse ndodh dhe zgjidhjet natyrale në kushtet e shtëpisë

Shkaktarët e kruarjes së lëkurës janë të shumtë. Ndonjëherë arsyeja mund të jetë shumë e thjeshtë siç janë rrobat që mbani veshur. Ka raste që kruarja ...

Shërohen edhe 38 persona,1055 raste aktive COVID-19

Kosova sot me 75 raste të reja të regjistruara me COVID-19, ka prekur numrin e përgjithshëm të 2 mijë e 18 rasteve me këtë virus.

Edhe një i shëruar nga COVID-19 në Kosovë

Një qytetar i cili ishte prekur nga coronavirusi, 18 ditë më parë, ka bërë të ditur se është shëruar sot.