Postet nga: Shëndetësia

Në tre vjetorin e ardhjes në pushtet, Kurti thur lavde për punën e Qeverisë

Për të shënuar tre vjetorin e ardhjes në pushtet, kryeministri i Kosovës Albin Kurti në një konferencë për media ka përmendur rezultatet e Qeverisë pë...

Problemet në shëndetësi, deputetja e LVV-së rrëfen çfarë pa në QKUK gjatë trajtimit të motrës që u lëndua nga çatia e Komunës

Duke u bazuar edhe në përvojën e saj personale nëpër institucione shëndetësore, deputetja e pozitës, Fjolla Ujkani, ka folur për sfidat në ...

Shqipëri, 'autonomia spitalore' rikthehet debati për shërbimet shëndetësore

Në Shqipëri autoritetet zyrtare po prezantojnë disa elementë të autonomisë spitalore, që parashikon delegimin gradual të vendimarrjes financiare dhe administrative nga strukturat e qeverisjes së përgjithshme te spitalet.

AAK fillon mbledhjen e nënshkrimeve për seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në Shëndetësi

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Shemsedin Dreshaj në një konferencë për media tregoi se kanë filluar mbledhjen e nënshkrimeve për seancë ...

Kurti për punën e Qeverisë më 2023: Kemi miratuar 564 vendime

Pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, kryeministri Albin Kurti së bashku me ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, kanë mbajtur një konferencë pë...

Premtimi i Arben Vitisë për shtesat e mjekëve që ende s’po jetësohet

Në muajin e parë të këtij viti, Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia u pati premtuar mjekëve specialistë që që punojnë vetëm në sektorin publik, para ...

Raporti i Progresit: Cilësia e kujdesit shëndetësor në Kosovë mbetet shqetësuese

Raporti i Progresit për Kosovën ka vlerësuar se cilësia e kujdesit shëndetësor në Kosovë mbetet shqetësuese dhe se përgjegjshmëria institucionale e ...

Kanabisi për qëllime mjekësore hap debat të ashpër në Shqipëri

Nisma e Qeverisë në Shqipëri për kontrollin e kultivimit dhe përpunimit të kanabisit për qëllime mjekësore dhe industriale, ka ndarë në qëndrime politikanë...