Postet nga: shëndetësi

Triumfi i dyfishtë kundër kancerit

Për dy vjet të gjatë nuk pajtohej dot me faktin që “i mungonte një pjesë e trupit”.

Rritet numri i raportimit të diskriminimit ndaj komuniteteve Rom, Ashkali dhe Egjiptian

Për 17 muaj deri më 1 dhjetor të këtij viti janë raportuar 41 raste të diskriminimit të pjesëtarëve të komuniteteve, Rom, Ashkali dhe Egjiptian në Kosovë në Platformën ...

Komuna e Mitrovicës Veriore i ndërpret 48 kontrata punëtorëve, dyshohen se për gjashtë vite u pagan pa shkuar në punë

Nga viti 2013 deri në vitin 2019, 48 persona dyshohet se kanë marrë paga për gjashtë vite në shkollat e Mitrovicës së Veriut pa shkuar fare në vendet e punës ...

Kjo është vlera e shtesës për mjekët specialistë që punojnë vetëm në sektorin publik sipas Rregullores së re

Javën e kaluar Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë për shtyp deklaroi se paga e një mjeku specialist mund të arrijë deri në 1,700 - 1,800 ...

Vitia: Nëse mjeku specialist punon vetëm në sektorin publik, do të mund të fitojë deri në 1,800 euro

Deri në 1700-1800 euro do të mund të arrijë paga e një mjeku specialist nëse punon vetëm në sektorin publik, sipas Ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia.

Oda e Mjekëve: 55.5% e mjekëve nuk pajtohen me vlerën e koeficientit

Oda e Mjekëve të Kosovës ka bërë një sondazh me anëtarët e saj për të parë nëse ata janë të kënaqur apo ...

Tri infermiere në Artanë punësohen pa plotësuar të gjitha kriteret e konkursit

Në një konkurs të hapur për infermierë në Qendrën e Mjekësisë Familjare në fshatin Llabjan të Artanës janë zgjedhur tri kandidate fituese, të cilat nuk kanë ...

Kurti: Me buxhetin e vitit 2023 do të shtohen 300 pozita për policë dhe do të blehet armatim modern për ushtrinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se në projektligjin e miratuar për Buxhetin e Kosovës për vitin 2023, në vlerë 3 miliardë e 212 milionë euro.