Postet nga: shembja e dheut

Rrëshqitje dheu në një vendpunishte në Prishtinë, inspektorët ndalin punimet

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se i janë ndërprerë punimet një kompanie në një vendpunishte në kryeqytet pasi kishte pasur rrëshqitje të dheut.

Arrestohen tre inspektorë të Shpend Ahmetit

 

Shembet dheu në afërsi të Pallatit të Drejtësisë, arresohet pronari i një objekti

Pasditen e djeshme, në një rrugë në afërsi të Pallatit të Drejtësisë në Prishtinë është shembur dheu.

Një i vdekur dhe një i lënduar pas shembjes së dheut në Skenderaj

Një person ka vdekur ndërsa një tjetër ka mbetur i lënduar si pasojë e shembjes së dheut në fshatin Kopiliq të Epërm në Skenderaj.

Shkup: Dy persona humbin jetën nga shembja e dheut

Dy punonjës ndërtimi e kanë humbur jetën nga rrëshqitja e dheut deri sa po punonin në hapjen e një kanali të një objekti banimi në Shkup.

Rreziku nga shembja e dheut

Investitori Nexhmi Kastrati, i cili po bën ndërtimin e banesave në rrugën “Qamile Jaka” në lagjen e Muhaxherëve në Prishtinë, ku të hënën ishte ...

Vetëvendosje fajëson Komunën për shembjen e dheut

Lëvizja Vetëvendosje fajëson Komunën e Prishtinës për shembjen e dheut në një pjesë të rrugës “Qamile Jaka” në kryeqytet.

VIDEO - Shembet dheu në Prishtinë, ndërpritet mësimi në një shkollë

Mbrëmë është shembur dheu në një pjesë të rrugës “Qamile Jaka” në kryeqytet e si pasojë sot është ndërprerë mësimi në shkollën fillore ‘Naim Frashë...