Postet nga: ShBA

Protestuesit në SHBA kërkojnë rihapjen e ekonomisë

Protestuesit kanë dalë në rrugë në shumë shtete të SHBA-së, duke kërkuar nga autoritetet të rihapin ekonomitë e mbyllura nga pandemia e koronavirusit.

ShBA, vazhdon të rritet numri i rasteve me COVID-19

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të zënë vendin e parë në botë me raste të coronavirusit.

Trumpi kundër bllokimeve të shteteve amerikane për shkak të coronavirusit

Presidenti i ShBA-së, Donald Trump i ka mbrojtur postimet e tij në Twitter, në të cilat ai dukej se miraton protestat kundër masave të rrepta të bllokimit në disa ...

SHBA vazhdon të jetë vendi më i prekur me COVID-19

Shtetet e Bashkuara të Amerikës sot kanë raportuar mbi 864 vdekje në territorin amerikan e që numri total ka arritur në 35,481.

Trump zbulon planin për të rihapur ekonominë amerikane

Derisa koronavirusi vazhdon të përhapet në Shtetet e Bashkuara, presidenti Donald Trump u ka dhënë udhëzime guvernatorëve që të rihapin ekonomitë e shteteve të tyre në ...

ShBA, shkon në mbi 30 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

6,195 raste të reja dhe 902 vdekje janë raportuar gjatë ditës së sotme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Trump thotë se ShBA-ja e ka kaluar kulmin e rasteve me COVID-19

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka deklaruar se ShBA-ja e ka kaluar kulmin e rasteve të reja me coronavirus, duke parashikuar se disa shtete do ...

Rritet edhe më shumë numri i rasteve me COVID-19 në ShBA

Numri i rasteve pozitive me COVID-19 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po rritet dita-ditës duke bërë që ky vend të jetë më i prekuri momentalisht.