Postet nga: ShBA

Flamuri amerikan vendoset para hyrjes së Kuvendit, Osmani: Miqësia me Amerikën, referencë e përhershme e Kosovës

Për nder të 244 vjetorit të Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, flamuri amerikan është vendosur para hyrjes së objektit të Kuvendit të Kosovës.

Thaçi uron ShBA-në për përvjetorin e pavarësisë

President i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për përvjetorin e tyre të pavarësisë.

Hoti: Urime 4 korriku Amerikë!

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për përvjetorin e tyre të pavarësisë.

ShBA krijoi 4.8 milionë vende pune në qershor

Ekonomia amerikane krijoi vende pune me një ritëm rekord në muajin qershor.

Shtëpia e Bardhë: Presidenti nuk është informuar për komplote ruse në Afganistan

Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Trump nuk është informuar më parë se ekzistojnë raporte të zbulimit amerikan që, sipas një gazete amerikane, tregojnë se shërbimet inteligjente ruse ...

ADN-ja zbulon vrasësin e një 8-vjeçareje pas 38 viteve

Pas afro 38 vjetësh agoni, familja e Kelly Ann Prosser më në fund ka marrë disa rezultate në lidhje me vdekjen e vajzës së tyre.

ShBA: Nivel rekord infeksionesh ditore me COVID-19 në 5 shtete

Në Shtetet e Bashkuara Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve njoftoi të shtunën 44,602 raste të reja me coronavirus në 24 orët e fundit. Kjo e çon ...

SHBA-ja ka "problem serioz" me rritjen e numrit të infektimeve me koronavirus

Anthony Fauci, drejtor i Institutit Kombëtar për Alergji dhe Sëmundje Infektive në Shtetet e Bashkuara, tha se rritja e numrit të të infektuarve me koronavirus po paraqet ...