Postet nga: SHBA-të

Kurti: Kemi dallime në qasje me ShBA-në por assesi dallime thelbësore e vendimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duke folur për zhvillimet në veri dhe qasjen e ShBA-së karshi vendimeve të institucioneve të Kosovës, tha se ka një dallim në ...

Presidentja flet për mundësinë e ndonjë modeli tjetër për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe

Presidentja Vjosa Osmani ka folur lidhur me mundësinë e ndonjë modeli të pranueshëm për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe dhe ka thënë se kjo tashmë ë...

Palmer: SHBA mbështet dialogun, besojmë në njohje reciproke

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Matthew Palmer, tha se SHBA-të mbështesin fuqishëm dialogun Kosovë - Serbi.

Biden uron Osmanin: Partneriteti ynë është i rrënjosur në vlera të përbashkëta

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pranuar letër urimi nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i cili e ka uruar në emër ...

Rohani: Irani është i gatshëm të marrë masa pasi të hiqen sanksionet e SHBA-së

Irani ka thënë se është i përgatitur për të marrë masa drejt zbatimit të marrëveshjes bërthamore të vitit 2015, në momentin që Shtetet e Bashkuara heqin ...

Presidenti Biden, takim me senatorë republikanë

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden do të takohet me 10 senatorë të moderuar republikanë të hënën për të diskutuar mbi propozimin e tyre për të zvogëluar ...

Vuçiq për takimin në Shtëpinë e Bardhë: Për herë të parë fola se çfarë po ndodh me serbët

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq në një intervistë ekslukzive për "The Pavlomic Today"foli për takimin në Shtepinë e Bardhë që u zhvillua në fund të muajit ...

SHBA, vdekshmëria nga COVID-19, më e lartë se parashikimi

Në SHBA, një model i rishikuar matematik për vdekshmërinë nga coronavirusi parashikon se deri në fillim të gushtit do të humbin jetën mëse 147,000 amerikanë, ose rreth 10,000 ...