Postet nga: Shashivar Hoti

Rigjykimi i zyrtarit të Qeverisë, i dëmtuari tregon si u mashtrua

I dëmtuari, Elsat Musliji, rrëfeu para gjykatës se si u mashtrua nga zyrtari i Qeverisë, Zahir Bajrami, dhe djali i tij Ardian Bajrami, të cilët Prokuroria ...

Arratisja nga QKUK, Gjykata cakton datën e seancës ndaj Sami Lushtakut

Gjykata e Prishtinës, tash kur kanë kaluar më shumë se një vit nga konfirmimi i aktakuzës e ka caktuar seancën për rastin e arratisjes nga QKUK-ja ...

(VIDEO) Krejt çka ndodhi në seancën për rastin ‘Pronto’

11 të akuzuarit në rastin e njohur si ‘Pronto’ janë deklaruar sërish të pafajshëm rreth akuzave që rëndojnë ndaj tyre.

Gjykimi i ‘Pronto-s’, avokati e quan përallë aktakuzën e prokurorisë

“E përgëzoj gjykatën që pati durimin me i dëgju përrallat e Prokurorisë”, tha Besnik Berisha, avokat i Besim Beqajt, i akuzuar në rastin e njohur ...

Avokati i Adem Grabovcit akuzon Drita Hajdarin për presion te gjyqtarët dhe avokatët

Fjala hyrëse e Prokurores Speciale, Drita Hajdari ka shkaktuar reagime të shumta në seancën për rastin ‘Pronto’.

Prokurorja e ‘Pronto-s’: Përgjigjuni qytetarëve për bisedat në telefon

Drita Hajdari, prokurore speciale në rastin e njohur si ‘Pronto’ ka bërë një fjalë hyrëse të elaboruar në seancën e sotme.

Prokurorja ia përmend gjykatësit lirimin e Sali Mekajt, ai e ‘kërcënon’ me ndërprerje të fjalës

Një përplasje fjalësh në mes të prokurores dhe gjyqtarit ndodhi sot gjatë seancës në rastin e njohur si ‘Pronto’.

Skandal në gjykimin ndaj Azem Sylës zbulohen emrat e dëshmitarëve të mbrojtur

Në gjykimin ndaj Azem Sylës dhe të akuzuarve të tjerë në rastin “Toka”, në fjalën hyrëse, prokurori special Naim Abazi ka përmendur emrat e dëshmitarë...