Postet nga: Shaqir Totaj

PDK-ja kritikon heshtjen e ambasadave për shkarkimet nga Qeveria Hoti

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka thënë të shtunën në konferencë për media se shkarkimet politike që ka bërë kryeministri Avdullah ...

PDK: Qeveria Hoti po hakmerret ndaj institucioneve të pavarura

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj në një konferencë për media ka akuzuar qeverinë e Avdullah Hotit se po hakmerret ndaj institucioneve të pavarura të ...

PDK: Rimëkëmbja ekonomike nga pandemia ka nevojë për mbi 1.5 miliardë euro

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, në konferencë për media, ka cekur situatën e krijuar dhe lëshimet që sipas tyre janë në Pakon ...

PDK bën thirrje që të miratohet pako emergjente prej 320 milionë eurove

Partia Demokratike e Kosovës përmes nënkryetarit, Shaqir Totaj, në një konference për media, i ka bërë thirrje të gjitha partive politike që të miratojnë pakon ...

Shaqir Totaj vizitoi Korishën, fshat në karantinë, Haskuka do të paraqesë kallëzim penal ndaj tij

Vizita e kryetarit të degës së PDK-së në Prizren në fshatin Korishë që është shpallur zonë karantinë, po cilësohet si vepër penale nga ana e kryetarit të ...

PDK: Qeveria Kurti t'i mbajë duart larg institucioneve të pavarura

Në një konferencë për shtyp të mbajtur nga Partia Demokratike e Kosovës, nënkryetari i saj, Shaqir Totaj, i ka bërë thirrje Qeverisë Kurti që t'i mbajë ...

Zhvillimet në PDK: Elmi Reçica e Xhavit Halit as nuk e kanë lexuar letrën me akuzat e Lirak Çelajt

Zyrtarë të Partië Demokratike të Kosovës, kanë hezituar të japin qëndrime lidhur me letrën publike të anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm të Partisë, ...