Postet nga: Shaqir Totaj

Nisma në Prizren përkrah PDK-në në balotazhin e 14 nëntorit

Nisma Socialdemokrate, dega në Prizren do të përkrah Partinë Demokratike të Kosovës (PDK), për balotazhin e 14 nëntorit në këtë komunë.

Totaj i PDK-së tregon se kush po ia financon fushatën zgjedhore

Kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj i është përgjigjur pyetjeve të shkurtra të Jeta Xharrës në Debat Pernime.

PDK në Prizren e kritikon qeverisjen e Haskukës për humbjen e grantit të performancës

Për Partinë Demokratike në Prizren, humbja e grantit të performancës komunale nga Komuna e Prizrenit është dështim.

Shaqir Totaj kandidati zyrtar për kryetar të Prizrenit nga PDK

Partia Demokratike e Kosovës ka zyrtarizuar kandidatin, Shaqir Totaj për kryetar të Prizrenit.

Shaqir Totaj, kandidat i PDK-së për kryetar të Prizrenit

Tashmë është zyrtare që Partia Demokratike e Kosovës, do ta emërojë Shaqir Totajn si kandidat të saj për kryetar të Prizrenit. Kështu raporton Radiotelevizioni i Kosovë...

Komuna e Prizrenit rrënon objektin që e përuroi para dy vitesh

Komuna e Prizrenit ka filluar ndërtimin e çerdhes së tretë publike në këtë qytet, në lokacionin ku deri më tash ka qenë duke funksionuar Qendra Pedagogjike- Psikologjike.

Prokuroria i hedh poshtë pretendimet e Mytaher Haskukës për Shaqir Totajn

Prokuroria në Prizren ka hedhur poshtë pretendimet e kryetarit të Prizrenit, Mytaher Haskuka, karshi kryetarit të degës së PDK-së në Prizren, Shaqir Totaj.

60 profesionistë aderojnë në PDK në Prizren

Partia Demokratike e Kosovës ka njoftuar se degës së saj në Prizren mbrëmë i janë bashkuar dhjetëra profesionistë nga mjekësia, sporti, arkitektura, biznesi dhe të ...