Postet nga: shadije gërguri

Rigjykimi i ish-kryetarit të BSPK-së: Mungon eksperti financiar, dështon seanca

Mungesa e ekspertit financiar në rolin e dëshmitarit ka bërë që të anulohet seanca e sotme e rigjykimit ndaj ish-zyrtarëve të lartë të Bashkimit të Sindikatave të ...

Rasti 'Stenta 2' - Dështon seanca, gjykatësja e zënë me intervistë për Departamentin Special

Dështon të mbahet seanca gjyqësore ndaj mjekëve të akuzuar për vepra penale të keqpërdorimit të pozitës në rastin "Stenta 2".

Prodhuan ilegalisht pije ‘Skenderbeg’ e ‘Vodka’, dënohen 5 të akuzuarit

Gjykata e Prishtinës ka shpallur aktgjykimin në rastin e pesë të akuzuarve për prodhim të ndaluar të pijeve alkoolike të firmave të njohura si “Skenderbeg”, “Vodka”, “Pashtrik” si ...

Ambasadori britanik: Parashkrimi i rasteve në gjykatë, strategji e qëllimshme

Pas reagimit të ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, rreth mënyrës së si gjykata në Prishtinë e ka menaxhuar rastin në një tender 6 milionësh në KEK, edhe ...

Ambasadori amerikan kritikon Gjykatën në rastin e korrupsionit në KEK

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka kritikuar Gjykatën Themelore të Prishtinës për mënyrën se si e ka menaxhuar ...

VIDEO: Dënohet me burg drejtori i Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave

Gjykata e Prishtinës e ka shpallur fajtor dhe e ka dënuar me një vit burgim drejtorin e Departamentit Ligjor dhe të Licencimit të Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave (ARH), ...

Në gjykimin e Sekiraqës, Rrahim Abdullahu tregon ku ishte kur u vra Triumf Riza

Në rigjykimin e Enver Sekiraqës, i akuzuar për shtytje në vrasjen e policit të Kosovës, Triumf Riza, ka dëshmuar edhe një i afërm i të ...

Prokurorit i skadon angazhimi në Krimet e Rënda, shtyhet gjykimi i ish-zyrtarëve të ‘KosInvest’

Në mungesë të prokurorit është shtyrë gjykimi ndaj ish-analistit të kredive në institucionin mikro- financiar "KosInvest", në Lipjan, Astrit Metaj dhe ish-shefit të operativës të këtij institucioni në ...