Postet nga: shaban gogaj

Babai i të ndjerit Agonis Tetaj u shkruan kryeministrit Kurti e ministres Haxhiu

Isuf Tetaj, babai i të ndjerit Agonis Tetajt përmes një letre publike kanë shprehur reagimin ndaj deklaratave të ish- kryetarit të Gjykatës Supreme të Kosovës, në lidhje ...

Kush është dhe si u zgjodh prokurori i ri që do të trajtojë rastin e vrasjes së Agonis Tetajt?

Isuf Sadiku, prokuror i Prokurorisë së Gjilanit, është caktuar ta përfaqësojë akuzën në rastin e vrasjes së Agonis Tetajt, rast ky që ka marrë vëmendjen e ...

Arsyet e gjykatës për rihapjen e gjykimit të vrasjes së Agonis Tetajt

Gjykata Themelore e Pejës sot ka marrë vendim për rihapje të shqyrtimit gjyqësor ndaj Shaban Gogajt, i cili po gjykohet për vrasjen e tani të ndjerit ...

Gjykata sot pritet të vendos për rastin e vrasjes së Agonis Tetajt

Gjykata e Pejës sot pritet të marrë vendim lidhur me rastin e vrasjes së Agonis Tetajt.

Çfarë u tha në aktakuzë e çfarë në gjykim për armën me të cilën u vra Agonis Tetaj?

Isuf Tetaj përmes një shkrimi publik drejtuar Kryeprokurorit të Shtetit, mediave dhe ambasadave të huaja ka shprehur pakënaqësinë e tij me veprimin e prokurorit Agron Uka në ...

Lumezi zotohet se nëse vërtetohen shkelje në rastin e vrasjes së Agonis Tetajt, do kërkohet përgjegjësi

Kryeprokurori Lumezi paralajmëron së të gjithë ata që shkelen ligjin në rastin e Agonis Tetajt do të përgjigjen për veprimet e tyre

Vrasja e Agonis Tetajt, prokurori Uka dhe avokati Berisha flasin për fotografinë ku shihen në kafe

Disa orë pas publikimit të pamjeve të vrasjes së Agonis Tetajt, KALLXO.com ka pranuar një foto ku pretendohet se shihet avokati i familjes Gogaj dhe prokurori i rastit Agron ...

Flet prokurori që e konsideroi rastin e Agonis Tetajt "vrasje nga pakujdesia": Nuk është ditur a është armë e vërtetë apo me gaz

Prokurori i krimeve të rënda në Gjilan, Agron Uka, ka folur për KALLXO.com pas publikimit të pamjeve të momentit të vrasjes së Agonis Tetajt nga djali i ...