Postet nga: serb

Dyshohet se tentoi të korruptojë policët, arrestohet një person në pikëkalimin kufitar në Vërmicë

Në pikëkalimin kufitar në Vërmicë u arrestua një qytetar serb.

Prokuroria Speciale arreston një qytetar serb për veprën penale kundër rendit kushtetues

Një qytetar i nacionalitet serb është arrestuar të shtunën më 11.05.2024, njofton Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës.

Qytetari në Leposaviq që gjeti eksploziv në veturë, dyshon për hakmarrje pasi punon në institucione kosovare

Një qytetar nga fshati Tvergjan i komunës së Leposaviqit ka raportuar se në makinën e tij ka vërejtur një mjet që mund të jetë shpërthyer.

“Për ilaç”, kurimi i sëmundjeve bashkon shqiptarë e serbë

Në Kosovë, mjekët serbë trajtojnë shqiptarë dhe mjekët shqiptarë trajtojnë serbë, gjë që lë të kuptohet se besimi i përbashkët, pas të gjithave, nuk ka humbur ...

(VIDEO) Bëhen më të numërt protestuesit në Jarinjë

Në orët e pasdites është rritur numri i qytetarëve serb që po qëndrojnë e protestojnë në afërsi të pikës kufitare mes Kosovës e Serbisë, ...

Vazhdon bllokimi i rrugës kah pikat kufitare, Jarinje e Bërnjak

Të shumtë janë qytetarët që ende po qëndrojnë në afërsi të pikës kufitare të Jarinjës si shenjë proteste pas vendimit të Ministrisë së Punëve ...

Kroacia padit një ish-paraushtarak serb për krim lufte në Vukovar

Kroacia paditi një ish-luftëtar 50-vjeçar për kryerjen e një krimi lufte kundër civilëve gjatë një sulmi në qytetin kroat të Vukovarit në 1991 nga Ushtria Popullore ...

“Ne jemi të gjithë njerëz”: Një shqiptar i Kosovës ndihmon një plakë serbe

Një pasdite në fund të dhjetorit Vlladica Diçiç  93 u bë banorja e fundit që la shtëpinë e vjetër në Vaganesh, komunën veriperëndimore të Kosovës, ...