Postet nga: selim selimi

Ministri i Drejtësisë shkarkon këshilltarin që ishte arrestuar për drogë

Ministri i Ministrisë së Drejtësisë, Selim Selimi ka njoftuar se ka liruar nga detyra këshilltarin e tij Enis Qerka.

Ministri ​Selimi takohet me shefin e EULEX-it

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi sot gjatë një takimi me shefin e EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, ka pranuar raportin e fundit të këtij misioni për sistemin gjyqësor ...

Shpenzimet e ministrit të AAK-së për vizitën zyrtare në ShBA rreth 4 mijë euro

Dy ministra të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Selim Selimi, ministër i drejtësisë dhe Meliza Haradinaj- Stublla, ministre e Punëve të Jashtme dhe ...

Paralajmërohet mbledhja e qeverive të Kosovës e Shqipërisë

Qeveria e Kosovës dhe ajo e  Shqipërisë priten të mbajnë një mbledhje së shpejti ku pritet të bëhet edhe nënshkrimi i marrëveshjes për ndihmë ...

Selimi: Kemi bërë koncesione, për shkak të partneritetit me SHBA-në

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi në një intervistë ka folur lidhur me marrëveshjen ekonomike që u nënshkrua dje mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e ...

Ministri nga AAK-ja flet për takimin e 4 shtatorit në ShBA: Hise në dialog kemi të gjithë

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi i cili vjen nga radhët e AAK-së, tha janë në pritje të kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, për t’iu treguar ...

Selmanaj u kundërpërgjigjet partnerëve të koalicionit: Kryeministri - autoriteti i vetëm që udhëheq dialogun

Zëvëndëskryeministri nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka reaguar ndaj polemikave të fundit brenda dhe jashtë Qeverisë në lidhje me dialogun Kosovë...

Ministri Selimi: Gjykata Komerciale shtyllë e fortë për sistemin e drejtësisë

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, sot ka marrë pjesë në forumin e organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës për të diskutuar për ekonominë gjatë pandemisë Covid 19 ...