Postet nga: Sekuestrimi

A mund të sekuestrohen pajisjet për prodhimin e kriptovalutave?

Sekuestrimi i pajisjeve të cilat prodhojnë monedha virtuale në Kosovë ka ngjallur debat rreth ligjshmërisë së marrjes së përkohshme të pajisjeve, të cilat hasen duke prodhuar kriptovaluta në ...

Mbi 20 milionë euro vlera e pajisjeve të importuara për prodhimin e kryptovalutave

Një vendim i Ministrisë së Ekonomisë në fillim të këtij viti ndaloi prodhimin e përkohshëm të kriptovalutave në Kosovë.

Edhe në Vushtrri sekuestrohen aparate për prodhim të kriptovalutave

Policia e Kosovës ka sekuestruar 6 aparate dhe 42 kartela për prodhimin e kriptovalutave në Vushtrri.

Shëtiste më armë në krah, i sekuestrohet nga policia

Policia e Kosovës ka ndaluar një person për armëmbajtje pa leje në Shushicë të Istogut.

Sekuestrohen pasuritë e ish anëtarit të Gjykatës së Lartë në Shqipëri

Në Shqipëri, Gjykata e Posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, ka pranuar kërkesën e Prokurorisë së posaçme, SPAK, për vënien në ...

Policia sekuestron mjaltë në vlerë mbi 20 mijë euro

Policia Kufitare e Kosovës ka bërë të ditur se ka parandaluar një rast të tentativës për kontrabandë me mallra në kufi, ku janë sekuestruar mallra të ...

Podujevë, gjuajnë me armë në aheng, Policia sekuestron një mitraloz dhe tri revole

Policia e Kosovës mbrëmë në Peran të Podujevës ka sekuestruar një mitraloz, tri revole dhe 97 fishekë.

Koncept Dokumenti për konfiskimin e pasurisë - Një nismë jokushtetuese e Qeverisë Kurti (I)