Postet nga: sejdi hoxha

Pagesa për një mbledhje në AKP për një anëtar, sa tre hektarë tokë

Ish-kryesuesi  i bordit të AKP-së, Petrit Gashi, gjatë raportimit në Komisionin hetimor parlamentar për privatizimin ka thënë se për një mbledhje kanë marrë mëditje mbi 3 mijë ...

Sejdi Hoxha: Matja e temperaturës në shkolla duhet të bëhet nga mjekët

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Sejdi Hoxha ka kërkuar nga Ministri i Arsimit, që të rishikohet regjistrimi i fëmijëve në klasat para fillore, pasi që ...

Sejdi Hoxha i krahason shpenzimet e tij si Kryeshef i Postës me ato të një kabineti qeveritar

KALLXO.com gjatë ditës së sotme ka publikuar hulumtimin me titull “Sa i kushtoi Sejdi Hoxha Postës si kryeshef”. Në këtë hulumtim janë publikuar fakte dhe dë...

Sa i kushtoi Sejdi Hoxha Postës si kryeshef

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Sejdi Hoxha, para se të merrte këtë pozitë kishte qenë Kryeshef Ekzekutiv në Ndërmarrjen Publike “Posta e Kosovës Sh....

Zëdhënësi i VV-së për Sejdi Hoxhën: Për një vit shpenzoi 8,143 euro telefon

Zëdhënësi i Vetëvendosjes, Perparim Kryeziu ka thënë se deputeti i PDK-së, Sejdi Hoxha gjatë kohës sa kishte qenë kryeshef në Post vetëm pë...

PDK kërkon hetim për Telekomin, akuzon VV-në për përfshirje në këtë rast

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media ku ka ndarë shqetësimin për zhvillimet e fundit lidhur me Telekomin e Kosovës, e ...

Vjosa Osmani i reagon deputetëve të PDK-së që thanë se ajo s’e përmendi UÇK-në

Kryetarja e Kuvendit të Kosoëvs, Vjosa Osmani i ka reaguar deputetëve të PDK-së, Sejdi Hoxha dhe Evgjeni Thaçi, të cilët kanë thënë se Osmani në ...

Deputeti i PDK-së: Shumë biznese nuk janë rimbursuar me 170 euro për punonjësit e sektorit privat

Sejdi Hoxha, deputet i PDK-së, ka ngritur një shqetësim lidhur me buxhetin e Republikës së Kosovës, në të cilin sipas tij nuk janë ndarë mjete financiare pë...