Postet nga: Sebastian Kurz

Hoti bisedoi me kancelarin austriak Sebastian Kurz

Kryeministri i  Kosovës, Avdullah Hoti ka zhvilluar një bisedë telefonike me kancelarin e Austrisë, Sebastian Kurz, të cilit thuhet se i shprehu mirënjohjen e Qeverisë dhe popullit kosovar ...

Kancelari Kurz uron Hotin: Austria do të vazhdojë ta mbështes Kosovën

Kancelari austriak Sebastian Kurz ka uruar Avdullah Hotin për emërimin e tij në postin e kryeministrit.

Kancelari Kurz uron Kurtin: Mezi pres të punoj me ju

Kancelari austriak, Sebastian Kurz  ka uruar kryeministrin Albin Kurti për formimin e qeverisë.

Kurz fiton zgjedhjet në Austri

Populistët e ish-kancelarit austriak Sebastian Kurz fituan bindshëm sot zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Pas skandalit, Austria sot voton në zgjedhjet e parakohshme

Ka filluar votimi në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të Austrisë, pasi një video-skandal në maj të këtij viti rrëzoi qeverinë.

Austria u kthehet kutive të votimit pas “Skandalit të Ibizës” që rrëzoi qeverinë

Ish kancelari austriak i qendrës së djathtë Sebastian Kurz, duket se do kthehet në pushtet vetëm katër muaj pas një videoje thumbuese e cila solli fundin e ...

Kancelari austriak humb votëbesimin

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, humbi votëbesimin në parlament.

Ministrat e ekstremit të djathtë braktisin Qeverinë e Austrisë

Partia e ekstremit të djathtë e Austrisë FPO tha se ministrat e saj do të largohen nga qeveria e koalicionit.