Postet nga: seanca solemne

Tahiri: Kosovës në këtë ditë po i mungojnë protagonistët e luftës

Në seancën solemne që u mbajtë në Kuvendin e Kosovës, më 12.06.2024, shefi i Grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se 25 vjet më parë në Kosovë ...

Bogujevci: Më 12 qershor 1999 isha e shtrirë në spital

Në seancën solemne në Kuvendin e Kosovës në shënim të 25-vjetorit të Ditës së Çlirimit, përfaqësuesja e grupit parlamentar, Saranda Bogujevci ka ndarë historinë ...

Osmani: Kur trupat e NATO-s shkelen në Kosovë, s'ishin vetëm ushtarë, por ishin shpëtimtarë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë fjalimit në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, më 12.06.2024, ka uruar të gjithë qytetarët për 25- vjetorin e çlirimit ...

Osmani: Kauza e Ilaz Kodrës ishte liria, andaj ai ra për liri e për shtet

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani gjatë seancës solemne në nderim të komandantit të UÇK-së, Ilaz Kodra tha se ai ra heroikisht në përpjekje për mbrojtje ...

Konjufca: Në Koshare luftoi e gjithë shqiptaria

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka thënë se Beteja e Koshares do të vlerësohet se paku për tri aspekte tejet të veçanta të ...

Seanca solemne e Kuvendit për "Epopenë e UÇK-së" fillon me intonimin e himnit shtetëror dhe atij kombëtar

Për të shënuar 26 – vjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Kuvendi i Kosovës po mbanë seancë solemne.

Tahiri (AAK): Partneritetin me SHBA dhe BE duhet ta ruajmë – nuk është dëshirë, por obligim

Kryetari i Grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri gjatë adresimit të tij në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, pë...

Tahiri (PDK): Thaçi, Veseli, Krasniqi, Selimi e të tjerët po luftojnë betejën e radhës për Kosovën

“Hashim Thaçi me shokët e tij bashkëluftëtarë: Kadri Veselin, Jakup Krasniqin, Rexhep Selimin e shumë të tjerë janë në betejën e radhës për ...