Postet nga: seanca plenare

Kuvendi vazhdon seancën plenare

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë sot mbajtjen e seancës plenare që ka nisur të enjten.

Përfundon seanca për ditën e sotme, Kuvendi mblidhet prapë nesër

Ka përfunduar seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, pasi nga kryetarja Vjosa Osmani tha se nuk mund të vazhdohet për shkak se mund të jetë e rrezikshme, ...

Vjosa Osmani: Kush nuk i respekton masat, nuk lejohet në seancë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani u ka bërë thirrje deputetëve që të respektojnë masat kundër përhapjes së coronavirusit.

Nesër vazhdon seanca e Kuvendit, 5 pika në rend të ditës

Gjatë ditës së nesërme pritet të vazhdojë seanca plenare e Kuvendit të Kosovës.

Javën e ardhshme Kuvendi mban dy seanca plenare

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani pas mbeldhjes së Kryesisë tha se është vendosur që të martën e javës së ardhshme të mbahen dy seanca plenare.

Procedohet në seancë plenare raporti vjetor i Agjencisë për Informim dhe Privatësi

Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, kryesuar nga Bekë Berisha, zëvendëskryetar i komisionit, u shqyrtua raporti vjetor i Agjencisë për ...

Kuvendi e miraton propozimin e Qeverisë për ndryshim të deficitit buxhetor

Me 59 vota për 41 kundër dhe 1 abstenim, në Kuvendin e Kosovës ka kaluar propozimi i Qeverisë për ndryshimin dhe tejkalimin e përkohshëm të rregullave fiskale ...

Kuvendi debaton për ndryshim të deficitit buxhetor të propozuar nga qeveria, opozita e kundërshton

Kuvendi i Kosovës është duke shqyrtuar vendimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës, nr. 02/03 datë 05.06.2020, për ndryshimin dhe tejkalimin e përkohshëm të rregullave fiskale ...