Postet nga: Seanca plenare e Kuvendit

Bekim Haxhiu: LVV përfitoi mbi 3 milionë euro nga kontratat e shpallura gjatë pandemisë

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për projektbuxhetin për vitin 2021 tha se qeveria ka bërë shkurtime buxhetore në komunat që ...

Vlora Dumoshi: Teatri i Operës dhe Baletit po pengohet nga Komuna e Prishtinës

Ministrja e Kulturës Vlora Dumoshi, ka reaguar ndaj deputetes Eliza Hoxha, e cili tha se projektbuxheti i vitit 2021 nuk i ka prioritet shëndetësinë, arsimin e kulturën, ...

Votohet në parim projektligji për buxhetin 2021

Me 64 vota për Kuvendi i Republikës së Kosovës ka miratuar në lexim të parë projektligjin për ndarjet buxhetore për buxhetin e vitit 2021.

Ganimete Musliu: Kuvendi gjatë këtij viti u shndërrua në fushë betejë të narcizoidëve

Ganimete Musliu nga radhët PDK në seancën ku po diskutohet për projektbuxhetin për vitin 2021, tha se kuvendi gjatë këtij viti u bë një fushë betejë ...

Hykmete Bajrami: Është përtej çdo logjike të mos votohet buxheti

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, në seancën plenare për shqyrtim të projektbuxhetit për vitin 2021 tha se është përtej çdo logjike të mos votohet ky buxhet.

AAK rikthen kërkesën për ndarjen e 100 eurove për secilin qytetar

Gazmend Abrashi nga AAK në seancën ku po diskutohet projektligji për vitin 2021 tha se ekonomia e Kosovës ka shënuar rënie gjatë këtij viti, si ...

Arben Gashi - Liburn Aliut: Paranoja e sharrës dhe thikave po e terrorizon këtë popull

Arben Gashi nga LDK ka replikuar me Liburn Aliun nga LVV lidhur me komentet e tij se me këtë projketbuxhet po ndizen sharrat.

Liburn Aliu për buxhetin 2021: Qeveria po ndez sharrat

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka kundvrshtuar projektbuxhetin për vitin 2021 të sjellë sot pvr votim në Kuvend.