Postet nga: Seanca e Kuvendit

Ndërpritet senaca e Kuvendit për krizën në Telekom, vazhdon nesër në orën 10:00

Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë sot që të vazhdoj nesër në orën 10:00.

Vjosa Osmani deputetit të LDK-së, "There is a new Sheriff in town"

Deputeti nga radhët e LDK-së, Kujtim Shala njëherësh nënkryetar i Kuvendit dhe ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj (LDK), janë përfshirë në polemika me ...

Time Kadrijaj: Që nga tubimi i LVV, situata me COVID-19 na rrëshqiti nga duart

Deputetja e AAK-së, Time Kadrjaj, në seancën e Kuvendit të Kosovës, ku kryeministri Avdullah Hoti raportoi lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje ...

Zemaj - deputetit të Vetëvendosjes: Në sy vërehesh që je me COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës ku për gjendjen dhe menaxhimin e pandemisë ka raportuar kryeministri Avdullah Hoti, i është ...

Hoti: Festa e Bajramit dhe tubimi i LVV kanë rritur numrin e rasteve me COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë seancës paralamentare ku është duke raportuar për menaxhimin e situatës me pandeminë, ka thënë se në bazë  të një ...

Flet Xhavit Ukaj: Nuk e ofendova Vjosa Osmanin, shkova të konsultohem pse ma bëri me gisht

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhavit Ukaj në një bisedë telefonike me KALLXO.com ka thënë se nuk e ka ofenduar dhe kërcënuar kryetaren e ...

Osmani i reagon deputetes së PDK-së pasi i kërkoi të mos qeshë në Kuvend

Deputetja nga radhët e PDK-së, Besa Ismaili dhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani, janë përfshirë në polemika gjatë seancës së sotme të Kuvendit.

Kusari-Lila reagon për fishekzjarrjet në Prishtinë: Kurrë në mes të krizës nuk kemi festuar

Deputetja nga grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka reaguar lidhur me lidhur me hedhjen e fishekzjarreve për disa minuta mbrëmë në Prishtinë.