Postet nga: Seanca e Kuvendit

Memli Krasniqi fton deputetët të votojnë rezolutën për mbështetje financiare për Policinë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, u ka bërë thirrje deputetëve të Kuvendit që në seancën e jashtëzakonshme që mbahet të enjten të ...

Ganimete Musliu: Qeveria në cirk, po na shantazhon me votim të marrëveshje ndërkombëtare

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu është shprehur se kjo qeveri ka degjeneruar pas deklarimit të kryeministrit, Albin Kurti se nuk do jap pë...

Arben Vitia: Nuk përgjigjem në pyetje të deputetëve që nuk votuan marrëveshjet ndërkombëtare

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia në seancën plenare të Kuvendit ku po shtrohen pyetje parlamentare dekalaroi se nuk do përgjigjet në pyetje që bëhen nga ...

Kuvendi mban dy seanca sot, një të rregullt dhe një të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës pritet që sot të mbajë dy seanca, një të rregullt dhe një të jashtëzakonshme.

Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare për të shqyrtuar pikat e mbetura nga seancat e kaluara. Kjo seancë pritet të fillojë prej orës 12:00.

Haradinaj: LVV po aplikon model të korrupsionit të lidhjeve të shkurta ‘dostat’

Lideri i AKK-së Ramush Haradinaj në seancën e jashtëzakonshme lidhur me rastin e arrestimit të Nagip Krasniqit, drejtorit tashmë të suspenduar të KEK-ut. Është shprehur se LVV ka ...

Kusari-Lila: I propozoj opozitës të kërkojë që Nagip Krasniqi të sjellet duarlidhur në Kuvend

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendoose (LVV), Mimoza Kusari-Lila në seancën e jashtezakonshme të Kuvendit lidhur me gjendjen në KEK është shprehur se në Kuvend po zhvillohen diskutime që ...

Në mungesë kuorumi dështon seanca e Kuvendit

Seanca e Kuvendit të Kosovës e paraparë të mbahet sot është shtyrë për një ditë tjetër pas mungesës së kuorumit për të votuar pikat e ...