Postet nga: seanca e jashtëzakonshme

Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit për caktimin e seancës për votimin e Qeverisë Hoti

Kryesia e Kuvendit të Kosovës nesër në ora 10:00 do të zhvillojë mbledhjen për të shqyrtuar kërkesën e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për ...

Ende asnjë kërkesë në Kuvend për mbajtje të seancës për votimin e Qeverisë Hoti

Presidenti Thaçi nuk ka pranuar të deklarohet sot gjatë ditës nëse e ka mandatuar zyrtarisht kandidatin e LDK-së për formimin e Qeverisë, Avdullah Hotin.

Seanca e nesërme për Pakon Emergjente, e mbyllur për media

Kuvendi i Kosovës nesër në ora 11:00 do të mbajë seancën për pakon emergjente të propozuar nga PDK dhe kjo seancë do të jetë e mbyllur pë...

Deputeti i VV-së: Në seancën e thirrur nga PAN-i nuk do të miratohet asnjë pako për coronavirus

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati ka thënë se në seancën e thirrur nga ana e Partisë Demokratike të Kosovës për të martën ...

Kuvendi mblidhet të martën në një seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës pritet të mblidhet të martën e javës së ardhshme në një seancë të jashtëzakonshme, nga ora 11:00, të thirrur nga PDK-ja e cila ka ...

Veseli kërkon seancë të jashtëzakonshme të premten

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, vizitoi sot komunën e Ferizajt, nga ku ka thënë se ka iniciuar që ditën e premte të mbahet një seancë e jashtë...

Mocioni pa media: Gazetarët nuk mund të vendosen në sallën plenare

Në bazë të vendimit të Kryesisë së Kuvendit, të datës 24 mars 2020, për të vënë në dispozicion të deputetëve të gjithë hapësirën e sallës ...

Deputetët e AAK-së shpërndajnë pankarta në Kuvend kundër heqjes së tarifës

Deputetët Bekë Berisha dhe Gazmend Syla në seancën e jashtëzakonshme, e cila po mbahet sot rreth tarifës 100% ndaj mallrave serbe, kanë vënë në afërsi ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!