Postet nga: Schalke

Schalke largohet nga Bundesliga për herë të parë pas 30 viteve

Schalke ka pësuar humbje me rezultat 1-0, nga Arminia Bielefeldi në kuadër të xhiros së 30-të në Bundesligë.

Trajneri i Schalkes i pakënaqur me debutimin e Mustafit

Shkodran Mustafi ka debutuar me Schalken në humbjen me rezultat 3-0, ndaj Leipzigut.

Shkodran Mustafi i bindur se Schalke do të mbetet në Bundesligë

Qendërmbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi, të hënën iu bashkua skuadrës së njohur gjermane Schalke.

Schalke shënon fitoren e parë në sezonin 2020/2021 në Bundesligë

Schalke ka shënuar fitoren e parë në Bundesligë në sezonin 2020/2021, duke e mposhtur Hoffenheimin me rezultat 3-0.

Eintraacht Frankfurt mposht Schalken

Eintracht Frankfurt ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Shcalkes me rezultat 2-1.

Schalke dhe Leverkusen përfundon pa fitues

Schalke dhe Bayer Leverkusen i kanë ndarë pikët duke barazuar me rezultat 1-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 31-të në Bundesligë.

Werderi po e mposht Schalken, asiston Rashica (VIDEO)

Është mbyllur pjesa e parë ndërmjet Schalkes dhe Werder Bremenit, me epërsinë e mysafirëve.

Schalke turpërohet në vend të vet nga Augsburgu

Schalke ka pësuar debakël nga Augsburgu në shtëpi të vet me rezultat 3-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 27-të në Bundesligë.