Postet nga: Sc Gjilani

Trajneri i Gjilanit flet rreth mundësisë që kampioni të përcaktohet përmes "play-off"-it

Pandemia e coronavirusit ka bërë që Federata e Futbollit të  Kosovës të pezullojë ndeshjet për një kohë të pacaktuar.

Gjilani triumfon ndaj Feronikelit dhe i afrohet kreut të tabelës (FOTO)

Gjilani ka triumfuar ndaj Feronikelit me rezultat 2-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 21-të në Superligën e Kosovës.

Gjilani shënon fitore me rezultat të thellë ndaj Dukagjinit në Klinë (VIDEO)

Gjilani ka vazhduar me fitore, duke e mposhtur Dukagjnin me rezultat 4-0, në Klinë, ndeshje e vlefshme për xhiron e 20-të në Superligën e Kosovës.

Gjilani fiton ndaj Flamurtarit (Foto)

Pas humbjes nga Drita, skuadra e Gjilanit e ka gjetur rrugën e fitores duke e mposhtur Flamurtarin me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 19-të në ...

Zyrtare: Gjilani përforcohet me mesfushorin e Fenerbahçes

Skuadra e Gjilanit, ka vazhduar me përforcime edhe pse ka përfunduar afati kalimtar i transferimeve.

VIDEO: Gjilani intensifikon stërvitjet, synon daljen në Europë

Skuadra e Gjilanit e ka mbyllur sezonin vjeshtor në vendin e dytë me 32 pikë, dy më pak se Ballkani që është në krye të Superligës së Kosovës.

Zyrtare: Gjilani e transferon Sebino Plakun nga Llapi

Skuadra e Gjilanit është përforcuar me sulmuesin nga Shqipëria, Sebino Plaku.

Gjilani sulmin më të mirë në Superligë

Skuadra e Gjilanit sezonin 2019/2020, e ka nisur në mënyrë fantastike, pasi sezonin vjeshtor e ka mbyllur në vendin e dytë me 32 pikë, dy pikë më pak se vendi i ...