Postet nga: SBASHK

Mundësia e shtyrjes së vitit shkollor, MASh takon SBAShK-un dhe IKPShK-në në orën 16

Ministria e Arsimit dhe Shkencës në ora 16:00 sot do të mbajë një takim më Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik dhe Sindikatën e Pavarur të Arsimit, para ...

SBAShK-u kërkon që fillimi i vitit të ri shkollor të shtyhet për dy javë

Qeveria e Kosovës sot ka miratuar master-planin e Ministrisë së Arsimit në bazë të së cilës mësimi do të fillojë më 1 shtator.

Shfuqizimi i Ligjit për Pagat, SBAShK-u s'i përjashton grevat në vitin e ardhshëm shkollor

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) e ka cilësuar lajm të keq shfuqizimin e Ligjit për Paga nga ana e Gjykatës Kushtetuese.

Ramë Likaj takoi udhëheqësit e SBAShK-ut

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj ka pritur sot kryetarin e SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj dhe koordinatorin për organizim të brendshëm të kësaj Sindikate, Ymer Ymeri, ...

SBAShK-u kërkon nga Qeveria të mos pensionohen mësimdhënësit gjatë pandemisë

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) ka kërkuar nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti që të mos pensionohen mësimdhënësit derisa është ...

SBAShK paralajmëron përsëri mundësinë për greva

Sindikata e Bashkuara e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka mbajtur një mbledhje urgjente në lidhje me lajmin se mund të aprovohet buxheti për vitin 2020 pa koston e ...

Avokati i Popullit e dërgon kërkesën e SBAShK-ut për Ligjin e pagave në Kushtetuese

Avokati i Popullit e ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën e anëtarësisë së Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (...

Konjufca takon sindikalitët, flet për miratimin e buxhetit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka pritur sot në takim kryetarin e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jashari, kryetarin e ...