Postet nga: SBAShK-u

SBAShK-u viziton shkollat e Kamenicës që Kastrati ka vendosur të mbyllen

Në ditën e tretë të vitit të ri shkollor përfaqësuesit e SBAShK-ut, i kanë dalur në krahë kolegëve të tyre në Kamenicë, në shkollat të cilat ...

SBAShK: Ministria e Punës nuk duhet t’ia kërkoj faturën e tatimit në pronë mësimdhënësve të viteve të 90-ta

SBAShK-u ka reaguar pas njoftimit të Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale të datës 24 korrik drejtuar punëtorëve të pensionuar të viteve të 90-ta që të ...

MAShT: Presim që SBAShK-u t'i kompensojë orët e humbura

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, bëri të ditur se Komisioni Parlamentar për Arsim, unanimisht kërkoi nga përfaqësuesit e SBAShK-ut që të ...

SBAShK i reagon Zafir Berishës dhe Milaim Zekës

“Ne nuk do të lëshohemi në deklarata të nivelit të deputetëve. Turpi do t’iu mbetet atyre.”, ka deklaruar kryetari i SBAShK-ut.

SBAShK letër deputetëve: Mos e mbështesni vendimin e ministrit Bytyqi

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës(SBAShK) kërkon nga deputetët e Kosovës që të mbrojnë ligjet dhe të mos marrin parasysh vendimin e ...

SBASHK - kryetarëve të komunave: Mos u bëni presion arsimtarëve, orët nuk zëvendësohen

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës (SBASHK) pas takimit të djeshëm me kryetarët e sindikatave komunale të arsimit parauniversitar, kërkoi ...

SBAShK sërish i reagon ministrisë për kompensimin e orëve të humbura në grevë

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, ka reaguar ndaj Ministrisë së Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, lidhur me kompensimin e orëve të humbura gjatë grevë...

Bislimi: Qeveria fajtore për grevat, SBAShK-u të bëhet më serioz

Kanë kaluar tashmë një javë që kur Sindikata e Bashkuar për Arsim, Kulturë dhe Shkencë ka shpallur grevën për të gjithë sistemin arsimor.