Postet nga: sarande

Shqipëri - Nëna hidhet nga kati i dytë i maternitetit bashkë me foshnjen e sapolindur

Një ngjarje e rënë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në Sarandë, raporton Top Channel.

Ndalet rryma në Sarandë

Qyteti i Sarandës ka mbetur pa energji elektrike këtë të diel.

Qeveria shqiptare i hap rrugë resorteve pas rishikimit të kufijve natyrorë të Parkut të Butrintit

Qeveria shqiptare përmbylli në fund të prillit procedurat ligjore për ndërtimin e një resorti turistik në Gjirin e Manastirit në Sarandë.

Shpërthim eksplozivi në një hotel në Sarandë

Një lëndë plasëse ka shpërthyer mbrëmjen e sotme rreth orës 21:45 në katin e parë të një hoteli në Sarandë, ku si pasojë ka vetëm ...

Shqipëri: Policia arreston disa zyrtarë të kadastrës së Sarandës

Policia e Sarandës arrestoi 4 zyrtarë të Kadastrës së Sarandës ndërsa shpalli në kërkim një zyrtarë tjetër. Ata akuzohen për shpërdorim detyre pasi ...

Policia e Shtetit e zë në flagrancë një 23-vjeçar duke shpërndarë drogë

Policia e Shqipërisë e ka arrestuar sot një 23-vjeçar nga Saranda, pasi e kanë nxënë në flagrancë duke shpërndarë dhe duke tentuar të kultivonte bimë narkotike ‘...

Sarandë, zbulohet serra nëntokësore ku kultivohej kanabisi - VIDEO

Policia e Shtetit njofton se ka finalizuar operacionin policor të koduar "Volloder", për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike me anë të ...

Sarandë, arrestohet polici, dyshohet për prodhim e shitje narkotikësh

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) arrestoi në flagrancë punonjësin e policisë L.M., 38-vjeç, me detyrë oficer i Patrullës së Përgjithshme, ...