Postet nga: samiti i berlinit

Tirana nikoqire e samitit të Berlinit, dy kryeministrat konfirmojnë datën 16 tetor

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Kuvendi ratifikon marrëveshjen për lëvizjen me letërnjoftime me Bosnjë dhe Hercegovinën

Me 82 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka ratifikuar marrëveshjen për Lëvizjen e Lirë me Letërnjoftime në Ballkanin Perë...

Miratohen tri marrëveshje të nënshkruara në Samitin e Berlinit, ndër to edhe lëvizja vetëm letërnjoftime me Bosnjën

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot tri projektligje për ratifikimin e marrëveshjeve të nënshkruara në kuadër të Samitit të Berlinit të mbajtur më 3 nëntor ...

Kurti flet për kërkesën e SHBA-së për shtyrjen e vendimit për targat

Kyeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për kërkesën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për shtyrjen për 10 muaj të vendimit për ...

Kurti për mungesën e Vuçiqit në Samitin e Berlinit: Nuk është që na mungoi fort

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pyetur në lidhje me mungesën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq në Samitin e Berlinit, për të cilin tha se nuk ...

Kurti për dialogun: Jemi në rrugën e duhur për të diskutuar kornizën e përgjithshme të marrëveshjes

Kryeminstri i Kosovës pas përfundimit të Samitit të Berlinit është deklaruar para mediave.

Nënshkruhen tri marrëveshje mes 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti së bashku me 5 homologët e tij nga Shqipëria, Bosnja Hercegovina, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Serbia kanë nënshkruar tri ...

Von der Leyen nga Berlini: Jemi këtu për të thelluar integrimin tonë ekonomik

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka thwnw se liderët e Ballkanit Perëndimor janë mbledhur në Berlin për të thelluar integrimin ekonomik.