Postet nga: samiti i be-së

Osmani e Gjukanoviq konfirmojnë diskutimet "pozitive" për vizat

Liberalizimi i vizave për Kosovën ka qenë temë diskutimi në Samitin BE-Ballkani Perëndimor, kanë thënë në një deklaratë për media, presidentja e Kosovës, Vjosa ...

Presidentja e Komisionit Evropian fanse e Dua Lipës, Osmani e fton në 'Sunny Hill'

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, derisa po bënte një foto të përbashket me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, presidentin e Këshillit Europian, Charles ...

Rama para samitit: Nuk pres ndonjë zgjidhje për çështjen e Bullgarisë

Kryeministri Rama para samitit të BE-së ka deklaruar duke thënë se e konsideron të turpshme qëndrimin e Bashkimit Evropian në lidhje me Bullgarinë, pasi kjo e fundit ende ...

Çfarë pritet nga Samiti i BE-së?

Javën e kaluar, Komisioni Evropian rekomandoi që Ukrainës dhe Moldavisë t'u jepet statusi i kandidatit për në Bashkimin Evropian, ndërsa Gjeorgjia duhet të plotësojë një ...

Rama njofton se Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut do të marrin pjesë në samitin e BE-së

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se do të marrë pjesë në samitin e nesërm të Këshillit të BE-së.

Ministrat e BE-së nisin sot Samitin në Bruksel

Ministrat e Jashtëm të BE-së pritet të diskutojnë efektet e luftës së Ukrainës në sigurinë e ushqimit dhe energjisë në Bruksel më 23-24 qershor përpara samitit ...

Retorika radikale në Bosnjë ringjall frikën e një konflikti të ri

Përgatitjet për samitin e BE-së të Ballkanit Perëndimor këtë javë janë lënë në hije nga kërcënimet nga liderët serbë të Bosnjës ...