Postet nga: samit

Kurti në samitin për Ballkanin Perëndimor: S'kemi probleme me popullin serb, por me regjimin e Serbisë

Kosova nuk ka probleme me popullin serb, por me qeverinë e Serbisë. Kështu ka deklaruar kryeministri, Albin Kurti, më 11.06.2024, në samitin “Ballkani Perëndimor 2024”, i cili po mbahet në ...

E përmendi Radoiçiqin, Vuçiq i kundërpërgjigjet Kurtit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i është kundërpërgjigjur në mënyrë indirekte kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i cili gjatë fjalimit në Samitit e liderë...

Edi Rama ironizon në Samitin në Mal të Zi: Ballkani mund të jetë qendra e ardhshme e BE-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kërkoi nga liderët e shteteve anëtare të Bashkimit Europian përkrahje në ecurinë e Planit të ri të zgjerimit dhe rritjes ...

Kurti i drejtohet BE-së: Politikat bazojini në progresin demokratik të vendeve të rajonit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe BE-së në Mal të Zi, ka deklaruar se Bashkimi Europian duhet të zbatojë politika ...

Kurti në Mal të Zi i kërkon Serbisë që ta dorëzojë Radoiçiqin dhe grupin e tij paramilitar

Kryeministri i Kosovës, Albi Kurti, në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Evropian që po mbahet në Kotor të Malit të Zi ka kërkuar ...

VIDEO - Ursula von der Leyen 'injorohet' nga ministri i Ugandës në samitin Afrikë-BE

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, u ndodh në një pozitë të sikletshme pasi u injorua nga një prej personaliteteve që merrte pjesë në samitin kryesor të BE-së ...

Presidentja Osmani merr pjesë në samitin e Evropës Juglindore në Turqi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani udhëtoi zyrtarisht për në Turqi, ku do ta përfaqësojë Kosovën në samitin vjetor të Procesit të ...

Ursula von der Leyen: U ndjeva e lënduar pasi u lash pa karrige në Turqi

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se është ndier e lënduar pasi u la pa karrige nga dy liderë meshkuj në një samit në Turqi më ...