Postet nga: Sami Thaçi

Gjykimi ndaj Iran Badallit për shpërthimin në Zhur, i dëmtuar thotë se do kërkoj kompensim financiar

I dëmtuari fizikisht në shpërthimin në Zhur, Jetmir Hasanaj, edhe sot ka vazhduar të jap deklaratën lidhur me rastin e shpërthimit të eksplozivit në fshatin Zhur ...

Mes lotësh, dëshmitari rrëfen për shpërthimin në Zhur ku mbeti i vrarë polici Sami Thaçi

Dëshmitari dhe i dëmtuari Jetmir Hasanaj, mes emocioneve e lotëve rrëfeu për ngjarjen e ndodhur në fshatin Zhur, ku nga një shpërthim i eksplozivit ...

Mungojnë të dëmtuarit dhe gjykatësi, shtyhet gjykimi për shpërthimin në Zhur ku mbet i vrarë polici Sami Thaçi

Në gjykimin ndaj Iran Badallit dhe Arben Gashit, ku pati ndodhur shpërthimi në Zhur të Prizrenit, e që rezultoi fatal për policin Sami Thaçi, gjykata ka dë...

Dosja, si u përgatit eksplozivi që vrau policin në Prizren?

Aktakuza ndaj të dyshuarve në rastin e vrasjes së policit Sami Thaçi në Zhur të Prizrenit, zbardh fakte tronditëse të mënyrës së kryerjes së krimit pë...

Shtyhet seanca e gjykimit në rastin ku mbeti i vrarë polici nga eksplodimi në Zhur

Në gjykimin ndaj Iran Badallit dhe Arben Gashit, ku pati ndodhur shpërthimi në Zhur të Prizrenit, e që rezultoi fatal për policin Sami Thaçi, Gjykata ka dë...

Detaje të reja nga rasti i vrasjes së policit, të dyshuarit iu gjet eksploziv rezervë

Një shpërthim i eksplozivit TNT në shtëpinë e Iran Badallit la të vdekur një polic dhe lëndoi dy të tjerë në mbrëmjen e 28 janarit.

Zyrtare: 300 euro në muaj për familjet e policëve të rënë

Pas vdekjes tragjike të një polici në Prizren, Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të gjitha familjeve të policëve të rënë në detyrë tua ndajë një ...

Thaçi për vrasjen e policit: Shkaktarët të marrin dënimin e merituar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka shprehur ngushëllime familjes së policit të vrarë sonte gjatë një operacioni në Zhur të Prizrenit.