Postet nga: sami sharraxhiu

Mungon juristi i komunës, dështon seanca ndaj shefit të kabinetit të Gazmend Muhaxherit

Mosprania e përfaqësuesit të Komunës së Pejës ka bërë që të dështojë seanca kundër Durim Sheremetit, Gëzim Lajqi, Ruzhdi Zhara, Gëzim ...

Pejë, refuzohet pranimi i fajësisë nga të akuzuarit për plumbat e shkrepur

Gjykatësi Sami Sharraxhiu refuzoi pranimin e fajësisë nga të akuzuarit Sadik Hajdaraj dhe Burim Lushaj.

E dëmtuara: Nën kërcënimin e armës dhe sëpatës të akuzuarit na grabitën 50 mijë euro

Në Gjykatën e Pejës sot është mbajtur gjykimi në rastin e Xhavit Berishës dhe Exhevit Zekiqit, të akuzuar për grabitje të 50 mijë eurove.

Pejë, dënohen të akuzuarit për prodhim të parave të falsifikuara

Katër burra nga Peja janë shpallur fajtorë për falsifikim të parave.

Vrasja e dy vëllezërve në Kosuriq të Pejës, dështon seanca

Seanca ndaj Binak Panxha i akuzuar për vrasje të vëllezërve Ramiz dhe Arsim Berisha, ka dështuar të mbahet sot në Gjykatën e Pejës.

Gjykimi ndaj të akuzuarit për tentimvrasjen e ish-gruas dhe shoqërsuesit të saj në Pejë

Seanca ndaj Elbasan Ukaj, i akuzuar për vrasjen në tentativë të ish-bashkëshortes së tij dhe shoqëruesit të saj ka dështuar të mbahet të enjten në Gjykatë...

Kryetari i PDK-së në Klinë këtë muaj del para gjykatës si i akuzuar për keqpërdorim detyre

Një javë pasi u zgjodh me unanimitet kryetar i Degës së PDK-së në Klinë, Sokol Bashota, gjatë këtij muaji pritet të ulët sërish në bankën ...

Vrasja e cila dyshohet se u pagua nga mërgimtari, mbyllet seanca për publikun

Përjashtohet publiku para dhënies së dëshmisë së vajzës së xhaxhait të Bekim Rajës, i akuzuar për vrasjen e Ferdinand Gjinit.