Postet nga: sami sharraxhiu

Shkrepja e armëve në mes Sadik Hajdarajt e Burim Lushajt në Pejë, Gjykata i shpall fajtorë të akuzuarit

Gjykata e Pejës ka shpallur fajtorë Sadik Hajdarajn për vepër penale vrasje në tentativë ndaj të dëmtuarit Burim Lushaj dhe për armëmbajtje pa leje, ...

I akuzuari dhe i dëmtuari rrëfejnë nga sa plumba i shkrepën kundër njëri-tjetrit

Ka përfunduar gjykimi kundër Sadik Hajdarajt, i cili akuzohet për vrasje të rëndë në tentativë ndaj të dëmtuarit Burim Lushaj dhe për armëmbajtje ...

S’lejohet publiku në gjykimin e burrit për tentim vrasjen e bashkëshortes

Gjykata e Pejës nuk ka lejuar prezencën e publikut në seancën e sotme ndaj Elbasan Ukajt, që po akuzohet se ka gjuajtur me armë ish-bashkëshorten e ...

Pejë, dështon seanca për vrasje në tentativë

Ka dështuar të mbahet sot seanca gjyqësore në gjykimin ndaj Eledian Panxhës, i cili po akuzohet për vrasje në tentativë ndaj një të mituri.

Pejë, dështon seanca për vrasje në tentativë

Dështon mbajtja e seancës gjyqësorë në gjykimin ndaj Eledian Ponxha, i cili po akuzohet për vrasje në tentativë ndaj të miturit V. K.

Deçan: Si e zbuluan grabitësit kur “Viva Fresh” i dorëzon paratë në bankë

Në Gjykatën e Pejës ka vazhduar gjykimi kundër 4 të akuzuarve për grabitje të 8 mijë e 543 eurove.

Të dëmtuarit identifikojnë në Gjykatë njërin prej grupit prej 4 personave që u grabitën para

Në Gjykatën e Pejës sot është mbajtur gjykimi kundër 4 të akuzuarve për grabitje të 8 mijë e 543 eurove.

Mungon juristi i komunës, dështon seanca ndaj shefit të kabinetit të Gazmend Muhaxherit

Mosprania e përfaqësuesit të Komunës së Pejës ka bërë që të dështojë seanca kundër Durim Sheremetit, Gëzim Lajqi, Ruzhdi Zhara, Gëzim ...