Postet nga: Sami Sharaxhiu

Për vrasjen e 25 vjeçarit në Deçan bërë 32 vite më parë, i akuzuari dënohet me 11 vjet burg

Gjykata e Pejës e ka gjetur fajtor Hasan Zenelajn për vrasjen e bërë para 32 viteve në Deçan, ku nga plagët e marra kishte humbur jetë...

Incidenti me armë në Klinë, i akuzuari: Pa dashje e kam plagosur gruan time

Agron Gashi nga Klina ka mohuar sot akuzën se ka tentuar të vrasë gruan e tij.

Haki Rugova nënshkroi kontratë për vëllanë e tij më 2014, deri në vitin 2013 edhe vetë kishte hise në kompani

Në qershor të këtij viti, kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova është dënuar nga Gjykata e Pejës me një vit burgim për Konflikt Interesi.

Drejtoresha e Kadastrit në Klinë mohon akuzat për keqpërdorim të detyrës

Njomza Grabanica, drejtoreshë e Drejtorisë për Kadastër, Gjeodezi dhe Pronësi, ka dalë sot para gjykatës për t’u ballafaquar me aktakuzën e prokurorisë pë...

Hulumtimi i 'Drejtësia në Kosovë' - Haki Rugova dënohet me burgim për korrupsion

Haki Rugova është gjetur fajtor sot nga gjykata e Pejës për vepër penale- Konflikt Interesi.

Gjykimi për konflikt interesi ndaj Haki Rugovës, gjykata pritet që sot të marrë vendim

Gjykata e Pejës pritet që sot të vendosë për çështjen penale ku kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova po akuzohet për Konflikt Interesi.

Përfundon gjykimi ndaj Haki Rugovës, shpallja bëhet të hënën

Në gjykimin ndaj kryetarit të Komunës së Istogut, Haki Rugova, palët sot kanë dhënë fjalën përfundimtare, duke përmbyllur kështu këtë proces gjyqë...

Mungon prokurorja, dështon seanca për vrasjen me pagesë në Deçan