Postet nga: Sami Kurteshi

Votim i listave në pako apo individual, sërish debat brenda anëtarëve të KQZ-së

Ylli Buleshkaj, Drejtor i zyrës për certifikim të partive politike në mbledhjen e sotme të KQZ-së ka rekomanduar që të certifikohen të gjithë kandidatët për deputetë ...

Polemika mes Dakas dhe Kurteshit lidhur me çertifikimin e kandidatëve për deputetë

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka dhe anëtari i KQZ-së nga Lëvizja Vetëvendosje Sami Kurteshi kanë pasur një debat në lidhje me ligjet dhe nenet pë...

Anëtarët e Vetëvendosjes në KQZ kërkojnë që të votohet certifikimi i të gjithë kandidatëve

Anëtarët e Lëvizjes Veëvendosje në KQZ, Alim Rama dhe Sami Kurteshi kanë kërkuar nga KQZ që të merret parasysh rekomandimi i drejtorit të Zyrës ...

Leposhtica: Ende nuk është zbardhur asgjë për votat e helmuara nga Serbia

Për më shumë se një vit e gjysëm që nga helmimi i zyrtarëve të KQZ-së gjatë verifikimit të votave të ardhura nga Serbia, ende nuk dihet asgjë ...

Akuza e Sami Kurteshit: Votat e diasporës nuk u bartën sepse Posta nuk kishte ngjyrë për vula

Anëtari i KQZ-së nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Sami Kurteshi ka deklaruar në emisionin "KALLXO Pernime" se votat e diasporës të zgjedhjeve të fundit ...

Elshani-Kurteshit: Vëzhguesit e LVV-së i ruajtën votat e ardhura nga Serbia

Anëtari i KQZ-së nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Arianit Elshani dhe anëtari i LVV-së, Sami Kurteshi, janë përplasur në emisionin “KALLXO Pernime” ...

Kurteshi: PDK-ja ka pasur nevojë t'i pastrojë listat, ne nuk kemi

Anëtari i KQZ-së nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka deklaruar se LVV nuk ka nevojë të pastrojë listat për deputetë.

Konfirmon Sami Kurteshi: Albin Kurti do të kandidojë në listën e Vetëvendosjes

Anëtari i KQZ-së nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Sami Kurteshi, ka konfirmuar në emisionin "KALLXO Pernime" se kreu i partisë së tij, Albin Kurti, do ...